Rubriky:

Tenis

Do Kazachstánu poletí tenisté na čtvrtfinále DC i s uzdraveným Štěpánkem

26. března 2013 13:29 - Praha

Na čtvrtfinále Davisova poháru do Kazachstánu odletí s Tomášem Berdychem, Lukášem Rosolem, Ivem Minářem a Janem Hájkem i uzdravený Radek Štěpánek. Nominaci v úterý oznámil kapitán českých tenistů Jaroslav Navrátil. Utkání se bude hrát v Astaně na antuce od 5. do 7. dubna.

 

Jaroslav Ožana

"Bude nás pět, protože po konzultaci s Radkem Štěpánkem, který trénuje poctivě a dává se dohromady, tak jeho zdravotní stav ještě není ideální, aby absolvoval speciálně dvouhru, a čtyřhra se uvidí, Proto je nominace širší a o tom, kdo bude hrát, se rozhodne v Kazachstánu," řekl Navrátil na facebooku českého týmu.

S návratem Štěpánka do týmu je opět pohromadě vítězná sestava držitelů slavné "salátové mísy", kterou Češi vybojovali loni v Praze poprvé od roku 1980.

Návrat čtyřiatřicetiletého Štěpánka do týmu se po jeho lednové operaci vyhřezlé krční ploténky čekal. Tenista už má za sebou trénink na Floridě pod vedením Petra Kordy a minulý týden hlásil, že je připraven.

Platný asi ve čtyřhře

Platný by měl být nejspíš ve čtyřhře s Berdychem. "Těším se zpátky a rád bych týmu nějak pomohl. Jak, to uvidíme až na místě," řekl Štěpánek, hrdina loňského finále proti Španělsku.

Tenisté bez Štěpánka letos zvítězili v prvním kole v Ženevě nad Švýcarskem především díky Berdychovi. Šestý hráč světa vyhrál obě dvouhry a s Lukášem Rosolem přidali bod v rekordní sedmihodinové čtyřhře.

Forma Berdycha, který hrál v uplynulém měsíci dvě finále a jedno semifinále, je pro Navrátila dobrou zprávou. Svého bývalého svěřence viděl v Miami na vlastní oči. "Tomášova forma je vynikající. Je odolný, strašně si věří a jeho výsledky jsou obdivuhodné," vyzdvihl Navrátil.

Věřil, že Berdych zvládne rychlý přesun z USA do Kazachstánu i přechod z betonu na antuku. "Jde hlavně o pohyb. Bude to těžké, ale určitě se přizpůsobí. Věřím, že to dobře dopadne, že bude připraven na utkání v Kazachstánu ve stejné formě jako doteď," konstatoval Navrátil.

Kazachstán doma v Národním tenisovém centru, v kterém se bude hrát i nyní, zvítězil už pětkrát po sobě. V 1. kole tam vypadli Rakušané a podobně jako třeba Švýcaři měli jejich hráči střevní potíže.

Raději vlastního kuchaře

Češi si proto do Astany povezou vlastního kuchaře. "Nechceme ponechat nic náhodě. Snažíme se o tým postarat co nejlépe, aby vyhrál a postoupil do semifinále," řekl Vladimír Šafařík, ředitel České sportovní.

Kazachstánu mají tenisté co vracet. Právě Kazachům v roce 2011 v Ostravě nečekaně podlehli, od té doby ale Češi vyhráli už šest zápasů v řadě.

V sestavě soupeřů nebude jediný hráč z první stovky. V nominaci by se měli objevit Michail Kukuškin (156. v pořadí ATP), Jevgenij Koroljov (190.) a Andrej Golubjov (206.), který předloni získal v Ostravě dva body a šokoval výhrou nad Berdychem.

ras, ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • French Open - muži
  • French Open - ženy
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..