Rubriky:

Tenis

Čeští tenisté si v Astaně zvykají na pomalý kurt. Nachystaný byl na Berdycha

1. dubna 2013 13:19 - Astana

Na pomalý antukový kurt už si zvykají čeští tenisté před čtvrtfinále Davisova poháru v Kazachstánu. V Astaně budou obhájci titulu bojovat bez Tomáše Berdycha a po prvním tréninku očekávají dlouhé výměny.

 

Václav Šálek, ČTK

Kvalita dvorce v Národním tenisovém centru český tým překvapila. „Je opravdu vynikající, jeden z nejlepších, co jsme po příjezdu viděli," řekl kapitán Jaroslav Navrátil na facebooku českého týmu. „Je rovný, ale hodně pomalý," dodal.

Kazaši se nejvíce báli Berdycha a právě proti šestému hráči světa pomalou antuku připravovali. Berdych ale kvůli problémům s ramenem hrát nebude.

„Stavěli to proti Berdychovi, protože měl přijet z amerických betonů, nicméně by to mohlo sedět našim hráčům," věřil Navrátil. „Kurt dobrý, překvapivě, hodně pomalý, ale jak říkal kapitán, dělali to proti Berďovi a zvykneme si," řekl Jan Hájek.

Minář už také trénoval

Po náročném přesunu trénoval první Ivo Minář. „Kurt je pomalý, míče jsou rychlé a budou dlouhé výměny," shrnul podmínky Minář. „A sluníčko nesvítí a vítr nefouká, protože jsme v hale," vtipkoval Hájek, který se chystal na kurt.

„Bude to o dlouhých výměnách, ale myslím si, že to zvládneme. Hlavně se musíme aklimatizovat, ale do středu bude všechno na sto procent," řekl Hájek, který předloni prohrál při nečekané porážce v duelu s Kazachy v Ostravě obě dvouhry.

S týmem je v Astaně rovněž hrdina loňského daviscupového finále Radek Štěpánek. Čtvrtým hráčem českého výběru je Lukáš Rosol, který se připojí v úterý.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..