Rubriky:

Tenis

O rozpadu H+H jsem nespekuloval, oponuje televizní komentátor Svačina

24. dubna 2013 17:21 - Praha

Jedna věta v přímém přenosu fedcupového duelu Itálie - Česko, jejíž význam se posunul a hned byl oheň na střeše. „O rozpadu páru Hlaváčková, Hradecká jsem ale rozhodně nespekuloval," ohradil se televizní komentátor Marek Svačina, poté, co české tenistky o víkendu reagovaly na jeho slova prostřednictvím Facebooku.

 

Profimedia.cz

Co vlastně v televizi ze Svačinových úst ve druhém setu duelu Kvitová - Vinciová zaznělo? „Deblový pár H+H letos nemá formu, není to žádné tajemství, ale zatím o rozpadu této dvojice nikdo nahlas nehovořil. Přichází antuková část sezóny a čeští fanoušci tenisu věří, že se znovu Hradecká s Hlaváčkovou chytnou."

Nic, co by asi mělo někoho nadzvednout. Hlaváčkové s Hradeckou se letos opravdu nedaří jako loni, kdy nejlepší české deblistky hrály finále Wimbledonu, olympiády, US Open i Turnaje mistryň. Je to způsobeno také zdravotními problémy Hradecké, která nemohla hrát turnaje a Hlaváčková si narychlo hledala jiné spoluhráčky.

Pokud se ovšem pasáž „zatím o rozpadu této dvojice nikdo nahlas nehovořil," vytrhne z kontextu, mohlo by to znamenat, že kdesi v ústraní, v tenisových kuloárech už se rozchod H+H probírá. „Ale takhle to v žádném případě vyznít nemělo. Ani vteřinou jsem k takové interpretaci nedal podnět," prohlásil Svačina.

Nakonec i na facebookových stránkách českého fedcupového týmu se objevila reakce, která televiznímu komentátorovi dává za pravdu. „S hráčkami ani s kapitánem jsem nikdy neměl problém. Byla to úplně zbytečná kalvárie," myslí si Svačina.

Marek Burkert, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..