Rubriky:

Tenis

Otec tenisty Tomice má problém: zbil synova tréninkového partnera

6. května 2013 10:53 - Madrid

Otec australského tenisty Bernarda Tomice byl během turnaje v Madridu, kde jeho syn v neděli vypadl v prvním kole s Radkem Štěpánkem, zatčen. Podle španělských médií zbil synova tréninkového partnera Thomase Droueta, zlomil mu nos a poškodil obratel.

 

Profimedia.cz

John Tomic byl dnes předveden k soudu, kde prohlásil, že se cítí být nevinen a jednal v sebeobraně. "Neudělal jsem nic špatného," řekl podle agentury Reuters v Madridu před soudem, který případ kvůli povaze obvinění nakonec neprojednal a odročil na 14. května. Tomicovi hrozí až tři roky vězení.

K soudu se dostavil i Drouet s výraznými náplastmi přes nos a oporou krku. "(John) se mnou celá léta jednal jako se psem," řekl australskému deníku Herald Sun. V sobotu prý Tomic prohlásil, že Drouet má vyhazov, po hádce na něj nejprve plivl a poté ho udeřil hlavou. Policie ho po incidentu zatkla v hotelovém pokoji.

Případem se začal zabývat i australský tenisový svaz. "Pro nás je důležité, že nebyl obviněn Bernard, ale jeho otec," uvedl šéf mužské sekce svazu Todd Woodbridge. "Zprávy z Madridu jsou ovšem zneklidňující, proto spolupracujeme se zástupci ATP, abychom zjistili všechna fakta," dodal.

Otcův incident je pro dvacetiletého Tomice další kapitolou zatím velmi turbulentní kariéry. Loni v říjnu byl zadržen policií poté, co se nahý na balkonu rezidence v Surfers Paradise porval s rovněž obnaženým kamarádem. V listopadu pro změnu dostal pokutu 1750 australských dolarů a roční podmínku za sérii dopravních přestupků.

Kvůli podobným výstřelkům se Tomic také rozhádal s kapitánem daviscupového týmu Patrickem Rafterem, který ho následně vyřadil z reprezentace. V dubnu se však bývalý 27. hráč světa do výběru vrátil a pomohl k výhře nad Uzbekistánem.

ČTK

Zrušit


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..