Ulihrach a Zíb ve druhém kole Australian Open

MELBOURNE

Bohdan Ulihrach a Tomáš Zíb zvládli úspěšně své úvodní zápasy na tenisovém Australian Open a mohou se těšit na utkání druhého kola. Stejně si počínal i Michal Tabara, s prvním grandslamovým turnajem sezóny se naopak rozloučily Iveta Benešová a Zuzana Ondrášková.

Bohdan Ulihrach proklouzl do druhého kola Australian Open.

Ulihrach si v prvním kole poradil s Chorvatem Ivem Karlovičem, s nímž sice prohrál druhý set v tie-breaku, v ostatních sadách však dominoval 6:3, 7:5 a 6:2. Jeho dalším soupeřem bude lepší z duelu mezi Maratem Safinem a Novakem Djokovičem. Zkušený tenista si zahraje druhé kolo grandslamového turnaje přesně po roce, naposledy se mu to povedlo právě v Austrálii.

Vůbec poprvé vyhrál na jednom z turnajů "Velké čtyřky" Zíb. Jediný z českých mužů, jenž vybojoval účast v hlavním turnaji v kvalifikaci, dokonce se svým soupeřem Wang Jeu-cuo z Tchaj-wanu neztratil ani set a vyhrál 7:6, 6:2 a 6:4. Ve druhém kole ho čeká třináctý nasazený Tommy Robredo ze Španělska.

Michal Tabara napodobil své krajany a také on si zahraje minimálně ještě jeden zápas. Pětadvacetiletý český tenista porazil na úvod turnaje Švéda Thomase Enqvista po setech 3:6, 6:2 a dvakrát 6:3. V druhém kole se utká s nasazeným číslem 29 Taylorem Dentem ze Spojených států.

Chládková jde dál

První českou tenistkou, která postoupila do druhého kola letošního Australian Open, se stala Denisa Chládková. Brzy šestadvacetiletá hráčka ve svém úvodním zápase v Melbourne porazila Silviji Talajaovou z Chorvatska 7:6 a 6:3. Její další soupeřkou bude lepší z americké dvojice Amy Frazierová - Marissa Irvinová.

Iveta Benešová nenavázala na své výkony z turnaje v Hobartu, kde postoupila do semifinále, a s Australian Open se rozloučila hned v prvním kole. Jediná nasazená z českých zástupců, která plnila roli turnajové dvaatřicítky, vyhrála s Anou Ivanovičovou ze Srbska a Černé Hory úvodní set 6:3. Druhý však prohrála v tie-breaku a v třetí sadě už nenašla zbraň na soupeřku, jež se o víkendu v Canbeře radovala z premiérového triumfu na turnajích WTA. Závěrečný set Benešová prohrála 1:6.

Z kvalifikačních bojů se prodrala mezi elitu i Ondrášková, Dally Randriantefyová z Madagaskaru však byla nad její síly a porazila ji dvakrát 6:1.

Australian Open (čeští tenisté)
Muži
Dvouhra - 1. kolo:
Ulihrach (ČR) - Karlovič (Chorv.) 6:3, 6:7 (6:8), 7:5, 6:2, Zíb (ČR) - Wang Jeu-cuo (Tchaj-wan) 7:6 (7:5), 6:2, 6:4, Tabara (ČR) - Enqvist (Švéd.) 3:6, 6:2, 6:3, 6:3
Ženy
Randriantefyová (Madag.) - Ondrášková (ČR) 6:1, Chládková (ČR) - Talajaová (Chorv.) 7:6 (7:3), 6:3, Ivanovičová (SČH) - Benešová (32-ČR) 3:6, 7:6 (7:4), 6:1.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.