Rubriky:

Tenis

Dojatá Schettová ukončila kariéru

20. ledna 2005 15:08 - MELBOURNE

V slzách se na Australian Open rozloučila s tenisovou kariérou Barbara Schettová. Osmadvacetiletá Rakušanka, jež na okruhu WTA strávila dvanáct let, podlehla emocím v duelu druhého kola s Danielou Hantuchovou v okamžiku, kdy slovenská tenistka podávala na vítězství v zápase.

"Do té doby, než měla mečbol, jsem to tak emocionálně neprožívala. Pak jsem ale náhle měla slzy v očích," řekla Schettová. "Napadlo: Bože, kam to teď povede. Byl to poslední fiftýn mé kariéry a najednou jsem si to naplno uvědomila," dodala. Její pocity nemohl změnit ani fakt, že ji na Australian Open čeká ještě mix s Julianem Knowlem.

Schettová, jež v Melbourne nikdy neprošla přes čtvrté kolo, prohrála s Hantuchovou 4:6, 0:6. Australian Open si pro loučení vybrala záměrně už v loňském roce. "Vždycky jsem to tady milovala, a navíc jsem chtěla uniknout rakouské zimě," přiznala s úsměvem. Nyní si dá prý pár měsíců na rozmyšlenou, co bude dál dělat. Uvažuje o organizování tenisových turnajů v Rakousku či roli televizní komentátorky.

Na okruhu WTA Rakušanka debutovala v roce 1992 a během své kariéry vyhrála tři tituly ve dvouhře a deset ve čtyřhře. Na kurtech si vydělala více než tři miliony dolarů. V roce 1999 vystoupala až na sedmé místo světového žebříčku, v loňském roce se ale postupně propadla až na 79. pozici.

Pokles formy byl jedním z důvodů, proč se rozhodla odejít. "Řekla jsem si, když se nezlepšuji, když už necítím takové zaujetí, je čas skončit," řekla Schettová, jež byla podle světové jedničky Lindsay Davenportové mezi hráčkami velice oblíbená.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..