Rubriky:

Tenis

Na challenger do Prahy je přihlášen vítěz z Nice Montaňés

27. května 2013 15:17 - Praha

Španělský tenista Albert Montaňés by mohl být největší hvězdou pražského challengeru. Čerstvý vítěz antukového turnaje ATP v Nice a sedmačtyřicátý hráč světa je přihlášen do turnaje Prague Open 2013 by Advantage Cars, který se hraje v novém termínu od 10. do 16. června.

 

Christian Alminana, ČTK/AP

"Zatím platí, že je Montaňés přihlášen," řekl Vladislav Šavrda, ředitel turnaje, který se tradičně koná na antukových kurtech na Štvanici. "Ale uvidíme, protože už se nám párkrát stalo, že hráč, který se před cestou k nám výrazněji trefil, tak mu pak najednou velikost turnaje nepřipadala podstatná," dodal.

Z českých hráčů se do hlavní soutěže akce dotované částkou 42 500 eur přihlásil Jan Mertl (193. ATP). Jednu divokou kartu pořadatele dostane Robin Staněk, druhá je zatím volná a dvě má pro talenty k dispozici Český tenisový svaz.

Mezi přihlášenými v třináctém ročníku turnaje jsou i Rakušan Andreas Haider-Maurer (105.), Ital Filippo Volandri (111.) nebo kazašský reprezentant Andrej Golubjov (178.). "Obsazení odpovídá kategorii turnaje," konstatoval Šavrda.

Loni turnaj, který se z květnového termínu nyní přesunul na červen, vyhrál Argentinec Horacio Zeballos. O rok dříve zvítězil domácí Lukáš Rosol.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..