Rubriky:

Tenis

Jsem na padesáti procentech a každý zápas je pro mě velkým vítězstvím, přiznává Štěpánek

6. června 2013 15:34 - Prostějov

Daviscupový reprezentant Radek Štěpánek se po lednové operaci krční páteře cítí v pořádku a stále věří, že se do absolutní špičky z 52. místa světového žebříčku vrátí. Momentálně to zkouší přes prostějovský challenger, kde si ve čtvrtek vybojoval účast v semifinále.

 

Luděk Peřina, ČTK

Jak to s vámi vypadá zdravotně?

Cítím se naprosto fit. Nemám žádný problém. Je to jen o tom, abych vyhrál pár zápasů, vrátil si sebevědomí. A když se to podaří, zbytek přijde s tím.

Co vaše poslední výsledky? Jste s nimi spokojený?

Ano jsem. Stále se to lepší. Je pro mě strašně důležité, že poslední tři čtyři týdny můžu trénovat naplno, bez omezení. Nic mě netáhne, neblokuje. Teď jen musím vydržet pracovat.

Kdo vás ve vašem úsilí vrátit se na někdejší pozice nejvíc motivuje?

Kluci, kteří to po vážných zdravotních potížích dokázali. Třeba Španěl Tommy Robredo a můj kamarád a soused z Floridy Němec Tommy Haas, kteří prošli do čtvrtfinále Roland Garros. Viděl jsem Haase ve stavu, v jakém jsem byl před pár měsíci já, a vidíte, teď už bude skoro zpátky v první desítce.

Bavili jste se s Haasem o jeho problémech?

Má za sebou snad čtyři operace ramena, kyčle. Když znovu začínal, vím dobře, co prožíval. Vzpomínám si, že na tréninku nemohl trefit ani jeden balón. Chytat se začal až po roce a půl.

Jaká je tedy vaše současná forma?

Budu upřímný, jsem tak na padesáti procentech.

K rozehrání, ale i k návratu sebedůvěry vám opět slouží turnaj v Prostějově.

Přijel jsem s tím, že chci uspět co nejlépe. Teď je pro mě každý zápas velkým vítězstvím, tou nejlepší léčbou. Pokusím se tady takzvaně co nejlépe vyléčit.

A travnatá část sezóny? Wimbledon se blíží.

Na trávu se těším, určitě pojedu už do Eastbournu. V úvahu přichází i turnaj v Halle, ale o své případné účasti se rozhodnu, až skončím tady v Prostějově.

Petr Marek, Právo

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..