Rubriky:

Tenis

Moya s Novákem předvedli v Prostějově více než show kvalitní tenis

8. června 2013 12:35 - Prostějov

Spíše parádní sportovní podívanou než show předvedli divákům v Prostějově někdejší tenisová světová jednička Španěl Carlos Moya a bývalý pátý hráč světa Jiří Novák, který „playboye“ z Malorky při exhibici v rámci turnaje UniCredit Czech Open zdolal 6:3 a skóre ze vzájemných zápasů tak vyrovnal na 7:7.

 

Luděk Peřina, ČTK

„Tento výsledek rozhodně nepočítám. Sami jste viděli, že jsme hráli ve volném tempu. S Carlosem jsme se ale na turnajích potkávali už od žákovských let, a protože jsem ho strašně dlouho neviděl, moc jsem se na něj těšil a exhibici s ním jsem si užíval," tvrdil Novák.

„Naposledy jsem tady byl před sedmi lety a musím říct, že je to tady stále lepší a lepší. Zázemí, zdejší prostředí, péče pořadatelů, to vše je tu úžasné. Jsem rád, že jsem si s Jirkou tady mohl zahrát a myslím, že to, co jsme předvedli, se divákům líbilo," přidal se Moya a podle ohlasů ze zaplněného hlediště měl pravdu.

Diváci aplaudovali téměř po každém balónu, přičemž vůbec největší ohlas byl na smečařskou smršť Španěla, kterou po dlouhém „odstřelování" Nováka zakončil překvapivým a nechytatelným kraťasem. Došlo však i na srandičky, byť tentokrát byli přece jen na vedlejší koleji. Pobavilo především několik „hádek" o to, zda míč byl dobrý, či v autu. Rozhodčí se však ukázal jako velký diplomat, když jeho rozhodnutí byla v rovnováze.

Po exhibici oba měli jiné starosti. Zatímco Novák byl doma a nikam nespěchal, Moya začal rychle balit a ještě odpoledne zamířil do Paříže, kde má hrát seniorskou tour.

„Hrát bych tam měl ze Santorem či Piolinem. Červen mám strašně nabitý. Hned z Paříže letím do Skotska a pak mě čekají další veteránské turnaje," zakončil Moya.

Petr Marek, Právo

Zrušit


Časová osa: Tenis

Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..