Rubriky:

Tenis

Kvitová si nečekané volno pochvalovala, naražená noha ji bolí

26. června 2013 19:37 - Londýn

Vlna zranění, která se přehnala ve středu Wimbledonem, usnadnila Petře Kvitové postup do třetího kola. Kazaška Jaroslava Švedovová proti české tenistce vůbec nenastoupila. Ani předloňská vítězka turnaje Kvitová však není v pořádku - z prvního kola má bolavou nohu.

 

Toby Melville, Reuters

"Teď zrovna nevím, jestli to je moje noha," řekla Kvitová v legraci na otázku, jak na tom její levá noha je. Byla proto ráda, že nemusela hrát a dostala den k regeneraci navíc. "Je to kvůli noze úleva, že jsem nemusela hrát."

Kvitová uklouzla a spadla ve druhém setu utkání s Coco Vandewegheovou z USA a zápas dohrávala po ošetření. Noha tenistku bolí od shora až dolů. "Od kotníku přes achilovku po lýtko, cítím trošku koleno a až tříslo i hýždě. Asi je to víc propojených zranění, možná mám i něco natrženého," uvažovala.

Připravila si prášky i tejp

V úterý trénovala půl hodiny a ke konci už nohu cítila. "Ale hrála jsem dobře," usmála se. Byla si jistá, že na zápas se Švedovovou by byla nachystána "Už jsem měla připravený prášek a šli jsme pomalu tejpovat. Myslím, že bych to zvládla. I když nevím, jak dlouho bych dokázala hrát. Ale určitě by to šlo. Nebála jsem se, že bych nedohrála, že bych musela skrečovat," ujišťovala osmá hráčka světa.

Na starosti má Kvitovou Kristián Bajza, fyzioterapeut i kondiční trenér, který s hráčkou spolupracuje od konce loňského roku, ale na turnaji je s ní poprvé. "Je štěstí, že tady je," oddychla si. "Hned v pondělí mi s nohou udělal hned základní péči. Uvolnil mi důležitá místa a ráno jsem mohla sejít schody, mohla jsem chodit," řekla Kvitová. Z toho, jak ulevuje noze, má také ztuhlá záda.

Švedovová se rozhodla nehrát kvůli zranění ruky a nebyla sama, kdo ve středu k utkání nenastoupil nebo se zranil. Mimo jiné po pádu v první kole odstoupila světová dvojka Viktoria Azarenková z Běloruska, kterou mohla Kvitová teoreticky potkat ve čtvrtfinále. "To je daleko, je mi to vlastně jedno," řekla česká hráčka.

Příští soupeřkou Makarovová

V dalším kole musí Kvitová překonat nejdříve vlastní zdravotní problémy a nebezpečnou Jekatěrinu Makarovovou z Ruska, která hraje rovněž levou rukou. Loni na trávě v Eastbourne s Ruskou prohrála. "Umí hrát moc dobře na trávě. Bude to těžký zápas. Dál se nekoukám," řekla Kvitová.

Pokud Kvitovou bude limitovat zranění, může to být škoda. V její části pavouku totiž skončila Azarenková i Maria Šarapovová, s kterou mohla hrát v semifinále, protože Ruska nečekaně vypadla s Portugalkou Michelle Larcherovou de Britovou.

Uvažovala i o tom, proč letos dochází k tolika zraněním. Podle Kvitové je tráva trochu jiná. "Trošku víc klouže, zdá se mi i měkčí, pomalejší a možná i delší. To je ale jen můj pocit," řekla tenistka s tím, že slyšela, že je na trávě postřik. "Hraním se teprve stírá. Proto to tak klouže, než se to vzadu vyběhá," doplnila.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..