Rubriky:

Tenis

VIDEO: Galapředstavení, koncert, divadlo snů. Djokovič s Del Potrem nadchli tenisový svět

6. července 2013 16:02 - Londýn

Byla to bitva, na kterou se hned tak nezapomene. Páteční semifinálový duel Wimbledonu mezi Novakem Djokovičem a Juanem Martínem Del Potrem se svou nespornou kvalitou vryl hluboko do tenisové historie. Z postupu se nakonec po pěti setech (7:5, 4:6, 7:6, 6:7 a 6:3) radovala světová jednička, i argentinský tenista si však po zápase zasloužil slova uznání. „Bylo to nesmírně vzrušující. Skvělá bitva, na kterou se dlouho nezapomene,“ tvrdil hned po utkání Novak Djokovič.

Reuters

S jeho hodnocením se shoduje také většina britských médií. „Bylo to nejdelší semifinále v historii Wimbledonu - trvalo čtyři hodiny a 43 minut a oba hráči se na kurtu předvedli v tom nejlepším světle," píše list Herald Tribune. „Diváci, kteří se těšili na Andyho Murrayho, dostali luxusní předkrm," dodal Christopher Clarey ve svém článku.

Duel, nabitý skvělými výměnami od základní čáry, rozhodovaly jen maličkosti. Srb se znovu opíral o výborný servis, Del Potro tradičně zářil na forhendu. „Byl to koncert pro fanoušky, skvělý tenis. Oba hráči byli na pokraji vyčerpání, přesto ze sebe vydali úplně všechno," ocenil semifinálovou bitvu deník The Times.

„Jako v divadle snů. ‚Del Boy' za celý zápas proměnil jen čtyři esa, zatímco jeho soupeř dvaadvacet. Ale hra pokračovala, dál a dál... Argentinec tak vzdoroval, že i velký Djokovič se drbal na hlavě a přemýšlel, co s tím," píše list Independent.

Del Potro, který si po několika fantastických výměnách rychle získal na svou stranu britské publikum, zahrál svůj životní zápas na trávě. „Nikdy jsem na Wimbledonu nehrál takovým způsobem. Myslím, že na tohle semifinále se bude ještě několik let vzpomínat," řekl argentinským novinářům. „Vždycky, když se dostal do složité situace, dal do míčku neuvěřitelnou ránu. Bylo to fascinující," ocenil Djokovič svého soupeře a kamaráda.

jis, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..