Rubriky:

Tenis

Berdych má pro druhou polovinu sezóny jasné cíle. Chce na Turnaj mistrů do Londýna a do finále Davis Cupu

23. července 2013 15:55 - Prostějov

Kvalifikovat se na Turnaj mistrů do Londýna a postoupit do finále Davisova poháru, to jsou cíle nejlepšího českého tenisty, světové šestky Tomáše Berdycha pro druhou polovinu sezóny. „Bylo by to krásné, ideální. Mluvím ale moc dopředu a to není můj styl. Vždyť teprve včera jsem v Prostějově začal trénovat. Do té doby jsem byl osm dnů s přítelkyní v Řecku, kde jsem odpočíval a dobíjel energii. Odechnout si a nabrat čerstvé síly bylo potřeba,“ uvedl Berdych, který se připravuje turnaj v Montrealu, kam odlétá příští týden. V rámci americké série se poté představí v Cincinnati.

 

Luděk Peřina, ČTK

„Pokud tam vydržím do závěrečných kol, dám si další týden herní pauzu, odletím do New Yorku a začnu se připravovat na US Open. V opačném případě, bude-li třeba nějaký zápas navíc, budu po Cincinnati hrát stejně jako loni ve Winston-Salemu. Konkrétní cíle si však nedávám. Chci prostě vyhrát co nejvíce zápasů, dostat se v tomto směru ještě dál než loni, a když se to podaří, ostatní přijde samo," míní Berdych.

Na mysli, jak přiznal, má samozřejmě již zmíněný Turnaj mistrů v Londýně a finále Davis Cupu. „Londýn mám v plánu. Je ale dost dalších, kteří na něj myslí také, a všichni se tam nevejdeme. Lístky si však kupovat nebudu a dívat se tam na ně také nepojedu. Být v takové pozici bych nechtěl. Londýn je pěkné město, ne však v listopadu. Udělám ale pochopitelně všechno, abych tam hrál. Našlápnuto k tomu mám. Předtím jsou ovšem US Open a čtyři turnaje série 1000, kde je ve hře spousta bodů. Stát se proto může všechno," tvrdí Berdych.

Ví také, že ani cesta do finále Davisova poháru nebude snadná, byť jako obhájci této trofeje jsou naši tenisté v zářijovém duelu s Argentinou v Praze favority.

„Především Del Potro bude velkou překážkou. To, co ve Wimbledonu dokázal v souboji s Djokovičem, byť nakonec prohrál, budí respekt. Rozhodně se ale nebojíme. Hraje se až za šest týdnů a v té době může být forma zcela jiná než teď. Navíc Davis Cup je soutěž, v níž nic nelze očekávat podle papírových předpokladů. Věřím, že to zase zvládneme a doufám, že diváci nám v Praze, kde neprohráváme, jako obvykle strašně moc pomohou," dodal Berdych.

Petr Marek, Právo

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..