Šafářová - Barthelová 3:6, 4:6Šafářová dohrála v Cincinnati v prvním kole, Kvitová letos poprvé vyhrála zápas ve čtyřhře

Cincinnati

Česká tenistka Lucie Šafářová vypadla v Cincinnati v prvním kole. Šestadvacetiletá fedcupová reprezentantka prohrála s Monou Barthelovou z Německa 3:6, 4:6 a úvodní zápas nezvládla na třetím turnaji za sebou. Na šestý pokus se povedlo Petře Kvitové v letošním roce vyhrát zápas ve čtyřhře. V Cincinnati zvítězila nejlepší česká tenistka s Belgičankou Kirsten Flipkensovou nad americko-maďarskou dvojicí Megan Moultonová-Levyová, Katalin Marosiová 7:6 a 6:4. V osmifinále si Kvitová s Flipkensovou zahrají proti Barboře Záhlavové-Strýcové a Němce Julii Görgesové.

Petra Kvitová na turnaji v Cincinnati.

Šafářová přitom vstoupila do obou setů dobře - v prvním se ujala při soupeřčině servisu vedení 1:0, ve druhém si dokonce vytvořila náskok 2:0. Sama ale vlastní podání v rozhodujících chvílích neudržela, a přestože odvrátila dva mečboly, prohrála s Barthelovou za hodinu a 14 minut.

Kvitová, která měla coby nasazená sedmičky na úvod dvouhry volný los, už zná svou soupeřku ve druhém kole. Potřetí v kariéře se utká s Novozélanďankou Marinou Erakovicovou, 77. hráčkou světa, s níž dosud neztratila ani set. Erakovicová v pondělí porazila Španělku Carlu Suárezovovou-Navarrovovou 6:3, 6:4.

Tursunov (Rus.) - Kližan (SR) 4:6, 7:6 (8:6), 6:4
F. López (Šp.) - Nišikori (10-Jap.) 6:4, 7:6 (7:4)
Nieminen (Fin.) - Roger-Vasselin (Fr.) 6:3, 6:4
Isner (USA) - Mayer (Něm.) 6:3, 6:4
Becker (Něm.) - Andújar (Šp.) 6:1, 6:4
Južnyj (Rus.) - Gulbis (Lot.) 7:5, 6:3
Davyděnko (Rus.) - Paire (Fr.) 7:6 (10:8), 6:3
Robredo (Šp.) - Bellucci (Braz.) 6:7 (6:8), 7:6 (9:7), 6:2.
2. kolo:
Dimitrov (Bul.) - Baker (USA) 6:3, 6:2.
Ženy (2,369.000 dolarů)
Barthelová (Něm.) - Šafářová (ČR) 6:3, 6:4
Kerberová (9-Něm.) - Knappová (It.) 6:7 (6:8), 6:0, 6:1
Vinciová (12-It.) - Matteková-Sandsová (USA) 6:4, 5:7, 6:3
Kirilenková (16-Rus.) - Tatišviliová (Gruz.) 4:6, 7:6 (7:4), 7:6 (7:4)
Hamptonová (USA) - Pavljučenkovová (Rus.) 7:5, 4:6, 6:3
Klejbanovová (Rus.) - Arvidssonová (Švéd.) 4:6, 6:4, 7:6 (9:7)
Erakovicová (N. Zél.) - Suárezová-Navarrová (Šp.) 6:3, 6:4
2. kolo:
Azarenková (2-Běl.) - Kingová (USA) 6:1, 7:6 (8:6).
Čtyřhra - 1. kolo:
Flipkensová, Kvitová (Belg./ČR) - Moultonová-Levyová, Marosiová (USA/Maď.) 7:6 (7:4), 6:4