Rubriky:

Tenis

Na sedmnáctiletou Duvalovou se konečně usmálo štěstí. Na US Open zaskočila Stosurovou

28. srpna 2013 11:13 - New York

Když bylo Victorii Duvalové sedm let, držel ji ozbrojený zloděj jako rukojmí, před třemi lety se zase její otec vyhrabal ze závalu po zemětřesení na Haiti. V úterý se sedmnáctiletá americká tenistka dočkala prvního velkého vítězství - na úvod posledního grandslamu sezóny US Open porazila předloňskou šampiónku a jedenáctou hráčku světa Australanku Samanthu Stosurovou 5:7, 6:4 a 6:4.

 

Mike Segar, Reuters

"Ani si nepamatuju mečbol. Ale asi jsem měla velkou radost. A muselo to být vidět, protože jsem skákala jako pominutá," řekla 296. hráčka pořadí WTA, která momentálně trénuje v Bradentonu a radí jí legendární Billie Jean Kingová a slavný trenér Nick Bollettieri. "Jde nám to skvěle. Říkám mu strýčku Nicku," prozradila.

Na Floridu se přistěhovala z Haiti, odkud pocházejí její rodiče. A právě na ostrově v Karibském moři prožila ošklivý zážitek, když ji a její příbuzné držel ozbrojený lupič v domě jako rukojmí. "Není to příjemná vzpomínka, takže se na to snažím moc nemyslet. Ale naštěstí si na to moc nepamatuji a to je dobře," uvedla Duvalová.

Před třemi lety navíc při zemětřesení na Haiti utrpěl její otec vážná zranění, když ho zasypaly trosky domu. Navzdory rozdrcené levé ruce, zlomeným nohám a plícím propíchnutým sedmi zlomenými žebry se však dokázal dostat ven.

Jeho převoz do Ameriky a následnou léčbu poté zaplatila rodina, která znala Victorii z tenisového klubu v Atlantě. Jean-Maurice Duval však stále trpí chronickými bolestmi a levou ruku má ochrnutou.

Chce pomáhat lidem

Možná i proto se Duvalová nesoustředí jen na tenis a chce se věnovat biomedicínskému inženýrství. "Jde mi matematika, všechno se rychle naučím a chtěla bych pomáhat lidem," uvedla. "Táta měl neuvěřitelné štěstí, že je tady stále s námi. Proto si všeho víc vážím," dodala.

Nečekaným vítězstvím na sebe Duvalová upozornila, blesková sláva ji ale nezaskočila. Na tiskové konferenci tak s nadšením vyprávěla o oblíbených postavách z kresleného seriálu SpongeBob SquarePants a o tom, že ještě není na Twitteru. "Slyšela jsem, že tam o mě psal Lil Wayne (americký rapper). Budu se na to muset podívat a asi si rovnou založím účet," prohlásila.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..