Rubriky:

Tenis

Návrat Hingisové na US Open rychle skončil

31. srpna 2013 08:46 - New York

Návrat bývalé světové jedničky Martiny Hingisové na US Open přilákal do ochozů davy diváků, ale rychle skončil. Švýcarská tenistka ve Flushing Meadows, která se nedávno vrátila na kurty v deblu, prohrála v prvním kole čtyřhry žen a pak i ve smíšené čtyřhře.

 

Charles Krupa, ČTK/AP

Dvaatřicetiletá Hingisová nejdříve nastoupila se Slovenkou Danielou Hantuchovou proti Italkám Saře Erraniové a Robertě Vinciové a s nejvýše nasazenými prohrály 3:6, 5:7. Hingisová duel ukončila smutně, při svém podání udělala dvě dvojchyby.

Hádala se a házela raketou

Před 16 lety ovládla na US Open dvouhru, její vystoupení byla hravá, pestrá a plná úsměvů. I proto fanoušci přivítali rodačku z Košic velkým potleskem, povzbuzovali ji, ale Hingisová se v pátek dohadovala s rozhodčím nebo házela frustrovaně raketou.

Další frontu na Hingisovou, která ukončila kariéru před šesti lety, stáli diváci před jejím utkáním ve smíšené čtyřhře. Tenistku opět zradil servis a s Indem Mahešem Bhúpathím podlehli Švédovi Robertu Lindstedtovi a Chan Yung-Jan z Tchaj-wanu dvakrát 6:7.

Špatná kondice

Hingisová podle svých slov chybovala kvůli nervozitě a špatné kondici. "Lýtko mě sráželo, nemohla jsem se pořádně odrazit při podání. A k tomu se přidala nervozita, šestiletá grandslamová pauza člověku nepomůže," řekla.

Hlavním problémem nejspíše byla nedostatečná fyzička. "Odehrála jsem toho za poslední týdny hodně a tělo na to není zvyklé. Mám dojem, že na mě křičí: Co mi to děláš?" řekla Hingisová po nevydařeném návratu do New Yorku.

Přes porážky si zápasy ve Flushing Meadows užila. "Vždycky jsem milovala velké kurty a takhle plno na čtyřhru často nebývá, ne?" řekla.

Návrat do dvouhry odmítá

S Hantuchovou plánují další turnaje v Asii, návrat do dvouhry ale Hingisová opakovaně odmítla. V singlu poprvé ukončila kariéru v roce 2002 jako dvaadvacetiletá, o čtyři roky později se vrátila, ale vydržela jen do roku 2007, protože nestačila. "Na dvouhru nemám pomyšlení. Jsem ráda, že stíhám půlku dvorce," usmála se.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..