Rubriky:

Tenis

Na finále Davis Cupu v Srbsku budou mít Češi 1200 vstupenek

18. září 2013 15:56 - Prostějov

Na finále tenisového Davisova poháru se Srbskem, které se bude hrát od 15. do 17. listopadu v Bělehradě, by měli Češi obdržet 1200 vstupenek. Zatím pořadatelé neupřesnili, na jakém povrchu se zápas odehraje.

 

Vlastimil Vacek, Právo

"Počítáme, že poletí do Bělehradu zřejmě dva speciály. Chtěli bychom našim tenistům vytvořit co nejlepší diváckou kulisu. I když vnímáme, že to v bouřlivém prostředí nebude snadné. Celé zabezpečení z naší strany by mělo být na úrovni," řekl v Prostějově Miroslav Černošek, majitel České sportovní, která marketingově zajišťuje daviscupové zápasy pro český tým.

Srbové mají ještě čas na upřesnění povrchu, na kterém se zápas odehraje. "Stačí, když to řeknou měsíc dopředu. Kluci si myslí, že budeme hrát na antuce. Já se domnívám, že Srbové zvolí podobný povrch, jako na Australian Open, kde Djokovič čtyřikrát vyhrál. Tedy tvrdý povrch, něco pomalejšího," uvedl kapitán Jaroslav Navrátil.

Podmínky v Bělehradě si čeští tenisté v sestavě s Tomášem Berdychem a Radkem Štěpánkem otestovali před třemi lety, kdy v semifinále prohráli se Srbskem 2:3. "Čeká nás bouřlivé prostředí, v hledišti bude 17 000 diváků. Ovšem za tři roky jsme zkušenějším týmem. Zkusíme se poprat o druhé vítězství v řadě. I když musím říci, že mít proti sobě nejlepšího hráče světa Djokoviče v domácím prostředí a porazit jej bude hodně těžké," řekl Navrátil.

Nemá obavy z toho, že by finále mohl nějak poznamenat incident mezi Radkem Štěpánkem a Jankem Tipsarevičem z dubna minulého roku. Srbský tenista tehdy ve čtvrtfinále soutěže po utkání českého hráče obvinil, že mu podal ruku se zdviženým prostředníčkem a počastoval ho vulgárním výrokem.

"Oba na tom incidentu měli podíl. Jejich vztahy jsou už v pohodě. Všechno si vyříkali hned na dalším turnaji. Radek nyní připravoval na US Open Djokoviče před semifinálovým a finálovým zápasem. Nevidím v tom problém," uvedl Navrátil.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..