Rubriky:

Tenis

Američan Agassi si užívá návrat do daviscupového týmu

2. března 2005 12:04 - PRAHA

Ve čtyřiatřiceti letech si Andre Agassi vychutnává návrat do daviscupového týmu. Americký tenista, který prestižní týmovou soutěž hrál naposledy v roce 2000, se společně s Andym Roddickem a deblisty Mikem a Bobem Bryanovými chystá na zápas prvního kola Světové skupiny proti Chorvatsku.

S Agassiho přispěním Američané třikrát získali slavnou "salátovou mísu", naposledy však triumfovali před deseti lety. Manžel bývalé tenistky Steffi Grafové si pochvaluje atmosféru v týmu, který se připravuje v dějišti zápasu v kalifornském Carsonu.

"Přidal jsem si pár dalších dnů, abych mohl strávit více času se spoluhráči a lépe je poznal. To vypovídá o tom, jak moc jsem nadšený z této události a jak moc mi něco podobného chybělo," svěřil se tenista.

Agassi, který 29. dubna oslaví pětatřicáté narozeniny, se mezi svými o mnoho let mladšími týmovými kolegy cítí výborně. "Pořád mi připadá, že se od nich neustále něco učím. To je skvělý pocit," uvedl. "Čím jste starší, tím více si dokážete vychutnat výjimečné okamžiky. Právě tento týden něco podobného cítím," dodal otec dvou dětí.

Rodák z Las Vegas se Davis Cupu vyhýbal, protože si nebyl jistý, zda bude moci odehrát všechny zápasy Američanů. Současný nehrající kapitán Patrick McEnroe ho však ujistil, že si může program vybrat s ohledem na účast na turnajích ATP i rodinné záležitosti.

S Agassiho výjimečným postavením souhlasili i ostatní členové amerického výběru. "Byli jsme z jeho návratu nadšení. Věděli jsme, že ta možnost existuje, a vždycky jsme doufali, že se to stane skutečností. Pro mě i pro Boba a Mikem byl Andre dětským idolem, takže je to trochu zvláštní," řekl dvaadvacetiletý Roddick.

Ten se ve dvouhře stejně jako Agassi v pátek a v neděli postaví proti Chorvatům Ivanu Ljubičičovi a Mariu Ančičovi, kteří zřejmě odehrají i čtyřhru. Američané budou chtít balkánskému týmu oplatit dva roky starou porážku, kdy je Chorvati na domácí půdě v Záhřebu vyřadili hned v prvním kole.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..