Kvitová - Kerberová 6:7, 6:2, 6:3Lvice Kvitová otočila zápas s Kerberovou a vybojovala postup do semifinále Turnaje mistryň

Istanbul

Česká tenistka Petra Kvitová vybojovala postup mezi nejlepší čtyři hráčky Turnaje mistryň. V pátečním rozhodujícím zápase Červené skupiny porazila po více než dvou hodinách ve třech setech Němku Angelique Kerberovou 6:7, 6:2 a 6:3 a oživila šanci navázat na svůj triumf v Istanbulu z roku 2011. V sobotním semifinále Kvitová nastoupí proti turnajové čtyřce Li Na.

Česká jednička Petra Kvitová.

Číňanka porazila zraněnou Bělorusku Viktorii Azarenkovou 6:2, 6:1 a s třemi výhrami ovládla Bílou skupinu.

"Cítím se skvěle, jsem sice unavená, protože to byl hodně těžký zápas. Jsem teď ale šťastná, že si zase zahraju semifinále," řekla Kvitová na kurtu. K výhře si pomohla téměř padesáti vítěznými údery (47) a také výborným returnem.

Kvitová získala v úvodní sadě první brejk, ale o tuto výhodu po chybách přišla a set ztratila v tie breaku. Na začátku druhého dějství zvládla kritickou situaci, za stavu 0:1 odvrátila dva brejkboly. Zbytku sady dominovala a vynutila si třetí set.

"V prvním setu jsem nehrála moc dobře, ale věděla jsem, že mám stále šanci. Bojovala jsem až do konce a vyplatilo se. Jsem ráda," řekla česká tenistka. Ve hře obou tenistek bylo cítit napětí a důležitost utkání, i proto občas dělaly lehké chyby. Kvitová se snažila hrát agresivně, Němka dobře běhala a vracela míče.

V rozhodující sadě vzala přesnější Kvitová soupeřce hned servis. Pak o svůj sice přišla, ale hrála stále lépe a do konce setu sebrala Kerberové podání ještě dvakrát. Podruhé v kariéře si tak zahraje semifinále Turnaje mistryň.

S Li Na se Kvitová střetla v minulosti šestkrát a bilance je vyrovnaná 3:3. "Jsme kamarádky, ráda s ní hraju a bude to boj jako vždycky. Těším se na zápas, i když to bude náročné," řekla Kvitová, svěřenkyně kouče Davida Kotyzy.