Rubriky:

Tenis

MS florbal 2018

Živě

Berdych se na Turnaji mistrů představil jako "muž v černém"

4. listopadu 2013 20:44 - Londýn

V novém oblečení se představil tenista Tomáš Berdych na Turnaji mistrů. Do londýnské arény vstoupil v pondělí na kurt skrze kouřovou clonu jako "muž v černém". Úvodní zápas ve skupině A mu ale nevyšel podle představ a souboj se Švýcarem Stanislasem Wawrinkou prohrál.

 

Suzanne Plunkett, Reuters

Berdych vyměnil s výjimkou bot značku oblečení v letošním roce. Vznikla kolekce s velkým B na přední straně trička a v posledních týdnech hrával ve světlém. Pro vrchol sezóny však výrobce zvolil černou. "Sledovali pár let Turnaj mistrů, a když viděli prostředí, tak přišli s nápadem, že by bylo hezké, aby bylo všechno černé," popsal Berdych.

Návrhu hrát celý v černém se nebránil. "Moc lidí to nemá, jsou spíš barevnější oblečení. Spíš bych se ozval, kdyby se mi to nelíbilo, ale s tímhle jsem neměl problém," usmál se tenista. Doufal, že v černé bude třeba jako agenti v úspěšném filmu Muži v černém na kurtu ostrým hochem a fanoušci ho nebudou spojovat s pohřebním oblečením. "I to může být pravda, ale v tom to nebude," uvedl rodák z Valašského Meziříčí.

V černém oblečení hrával v minulosti třeba bývalý první hráč světa Roger Federer večerní zápasy na US Open. Švýcar má doma i opravdový oblek Mužů v černém. Dostal ho zarámovaný loni po výhře ve finále v Madridu, shodou okolností nad Berdychem, od jednoho z protagonistů hlavních hrdinů herce Willa Smithe.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • US Open 2018 - ženy
  • US Open 2018 - muži
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..