Rubriky:

Tenis

Šéf antidopingové agentury vrátil Djokovičovi kritiku

15. listopadu 2013 12:22 - Johannesburg

Před týdnem se Novak Djokovič po případu daviscupového kolegy Viktora Troického nechal slyšet, že ztratil důvěru v antidopingový program v tenise, a nyní mu WADA kritiku vrací. Šéf Světové antidopingové agentury John Fahey prohlásil, že druhý hráč světa a čerstvý vítěz Turnaje mistrů nemá tušení, co všechno zaměstnanci WADA v boji s dopingem dělají.

 

Toby Melville, Reuters

"Nemyslím si, že má Novak Djokovič nejmenší ponětí o tom, co děláme. Pokud by to chtěl zjistit, moc rád zvednu telefon a promluvím si s ním," řekl CNN Fahey, který je momentálně v Johannesburgu na konferenci WADA o dopingu ve sportu.

Djokovič se zase připravuje v Bělehradu na finále Davis Cupu proti českým tenistům. Kamaráda Troického se zastal v minulém týdnu poté, co srbský tenista dostal roční zákaz činnosti za to, že nesplnil během dubnového turnaje v Monte Carlu povinnost odevzdat vzorek krve.

"Jsem připraven mu naslouchat"

Troicki se ten den necítil dobře a svou obhajobu postavil na tom, že mu dopingová komisařka sdělila, že odmítnutí ze zdravotních důvodů nebude problém. Djokovič pak délku disciplinárního trestu kritizoval. Ztratil prý v antidopingový systém veškerou důvěru. Navíc podle svých slov bude nervózní, až bude muset příště odevzdávat sám vzorky.

Fahey tyto komentáře šestinásobného grandslamového šampióna označil za neužitečné. "Pokud by pak (až mi zavolá) měl připomínky, budu mu naslouchat, ale v tuto chvíli si nemyslím, že to je zasvěcený komentář," dodal Fahey.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • US Open 2018 - ženy
  • US Open 2018 - muži
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..