Rubriky:

Tenis

Kapitán Navrátil slavil u televize. Křičel jsem hodně, přiznal

17. listopadu 2013 21:10 - Bělehrad

Skleničku šampaňského si dal kapitán českých tenistů Jaroslav Navrátil na oslavu obhajoby titulu v Davisově poháru. Výhru Radka Štěpánka s Tomášem Berdychem ve finále v Srbsku sledoval kvůli nemoci jen doma u televize a na lavičce za něj zaskočil Vladimír Šafařík.

 

Vlastimil Vacek, Právo

"Klukům jsem držel palce, podali všechny tři dny vynikající výkon," pochválil Navrátil v České televizi Berdycha se Štěpánkem, kteří se stejně jako loni podělili o tři vítězné body. "Dal jsem si na oslavu skleničku šampaňského, jinak mám alkohol zakázaný," prozradil a byl rád, že rekonvalescence probíhá dobře.

Navrátil je kapitánem tenistů od baráže v roce 2006, ale do Bělehradu neodjel. Na dovolené měl nejdříve problém se zády a po návratu domů ho odvezla sanitka minulou středu do nemocnice. Tam mu lékaři zjistili plicní embolii.

Do domácího ošetřování byl propuštěn tuto středu. "Bylo to pro mě velice složité, vždyť jsem po sedmi letech poprvé u televize, ale to nedá se nic dělat," řekl Navrátil. "Křičel jsem hodně, ale musel jsem opatrně. Vzal jsem si prášek, tak jsem to musel trochu tlumit. Není to jednoduché, ale emoce byly," doplnil kapitán.

S hráči byl denně v kontaktu

"S klukama jsem byl v kontaktu každý den, i s kapitánem. Rad jsem jim moc nedával," řekl Navrátil. Jen o Dušanu Lajovičovi, který zaskočil za zraněného Janka Tipsareviče v srbském týmu a prohrál obě dvouhry, něco prozradil. "Řekl jsem jim o něm zásadní věci, protože hrál na turnajích s Jirkou Veselým," podotkl Navrátil.

Navrátil byl hrdý na celý tým, ale vyzdvihl především Berdycha se Štěpánkem, kteří stojí za úspěchy českých tenistů v posledních pěti letech. "Doufám, že to pomůže malým dětem, mládeží. Berdych se Štěpánkem jsou příkladem hodným vzoru," řekl.

Ocenil výkon světové dvojky Novaka Djokoviče, ale také svého zástupce pro finále Šafaříka, jinak ředitele České sportovní, který se stará o zázemí týmu a organizační věci v Davis Cupu. "Vláďovi jsem popřál hodně štěstí, zvládl to perfektně," řekl Navrátil. "Ta trofej patří jemu a vím, že je extrémně šťastný," řekl Šafařík.

S týmem se Navrátil potká už v pondělí, jelikož na centrkurtu tenisového klubu v Prostějově se od 12:30 uskuteční oslavy obhajoby titulu. A Navrátil dostane i malou salátovou mísu, kterou mu nechá mezinárodní federace výjimečně vyrobit. Tu dostane i Jiří Veselý, který hrál letos dvakrát za rozhodnutého stavu.

ČTK

Zrušit


Podsekce:

       
  • US Open 2018 - ženy
  • US Open 2018 - muži
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..