Rubriky:

Tenis

Otcové tenistů si výhru v Davisově poháru užili

17. listopadu 2013 22:56 - Bělehrad

Otcové českých tenistů Tomáše Berdycha a Radka Štěpánka si obhajobu triumfu v Davisově poháru užili v Bělehradu stejně jako v úspěšném loňském finále v Praze. Martin Berdych i Vlastimil Štěpánek fandili v utkání proti Srbsku přímo u kurtu a po vítězství oba utírali z tváří slzy štěstí.

 

Michal Kamaryt, ČTK

"Radost je obrovská, jestli to je poprvé nebo podruhé. Je to jednou Davis Cup a to se nedá nahradit," řekl Vlastimil Štěpánek. "Poprvé to bylo poprvé a v Praze, ale vyhrát v Bělehradu je vynikající, možná o to lepší," tvrdil Martin Berdych.

Radek Štěpánek letos stejně jako před rokem získal pro český tým za stavu 2:2 vítězný třetí bod. Nebylo proto divu, že jeho otci plnému emocí ukápla slza. "Několik, ale to já se vždy otočím, aby to nebylo vidět," řekl Vlastimil Štěpánek. Za své city se nestyděl ani Martin Berdych. "Strašně jsem jim to přál a samozřejmě slza ukápla."

Pro Radka Štěpánka bylo letošní vítězství v Davis Cupu o to cennější, že v lednu podstoupil operaci krční páteře. "Je úžasné, že se po takové operaci vrátil a hraje světový tenis. To je na tom nádherné, nesbalil to," řekl hráčův otec.

Na otázku, zda nehodlá tenista Štěpánek ve svých 34 letech v Davisově poháru končit, Vlastimil Štěpánek odvětil: "Ne, ne, to by vám řekl. Je jako já, já hraju dvacet let a pořád končím a on má před sebou ještě třicet," řekl.

Berdychův otec připomněl, že v Bělehradu panovala v hale pro hráče nepříjemná atmosféra. "Se sportem to nemělo moc společné. Asi to bylo pro kluky strašně těžké, ale zvládli to, jak si představovali," řekl Martin Berdych.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • French Open - muži
  • French Open - ženy
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..