Štěpánek postoupil v Miami do osmifinále

MIAMI (USA)

Dvojnásobnou účast bude mít český tenis v osmifinále turnaje Masters v Miami. Po Jiřím Novákovi prošel třetím kolem i Radek Štěpánek, který nedal šanci domácímu hráči Jeffovi Morrisonovi a ve dvou setech s Američanem ztratil jen tři gamy. O postup do čtvrtfinále se Štěpánek utká se zkušeným Britem Timem Henmanem, s nímž všechna tři dosavadní utkání prohrál.

Momentálně nejlepší tenista světa Švýcar Roger Federer prodloužil v pondělí svou vítěznou šňůru na osmnáct zápasů. Duel s argentinským soupeřem Marianem Zabaletou si ale nečekaně zkomplikoval, když při vedení 5:3 ve druhém setu podával na vítězství, ale pak musel odehrát ještě dalších třináct gamů. "Ve druhém setu se zvedl vítr, asi měl vliv na moji hru," domníval se Federer.

Ve čtvrtfinále ženské dvouhry se poprvé po téměř dvou letech na okruhu WTA utkají sestry Venus a Serena Williamsovy. "Jedinou kaňkou na našem vzájemném zápase je, že vyhrát může jen jedna," řekla Venus, která své mladší sestře v posledních šesti zápasech pokaždé podlehla.

MUŽI
Dvouhra - 3. kolo:
Štěpánek (23-ČR) - Morrison (USA) 6:3, 6:0, Federer (1-Švýc.) - Zabaleta (Arg.) 6:2, 5:7, 6:3, Henman (6-Brit.) - Chela (28- Arg.) 6:3, 6:1, Agassi (9-USA) - Clément (Fr.) 6:2, 6:4, Ančič (18-Chorv.) - Haas (16-Něm.) 6:4, 6:4.
ŽENY
Dvouhra - osmifinále:
S. Williamsová (3-USA) - Lichovcevová (15-Rus.) 6:4, 1:6, 6:4, Dementěvová (4-Rus.) - Golovinová (22-Fr.) 3:6, 6:2, 6:1, Clijstersová (Belg.) - Myskinová (5-Rus.) 6:3, 6:4, Ivanovičová (SČH) - Kuzněcovová (6-Rus.) 6:3, 3:6, 7:5, Heninová-Hardenneová (19-Belg.) - Moliková (7-Austr.) 6:4, 2:6, 6:2, V. Williamsová (8-USA) - Castanová (Kol.) 6:4, 2:6, 6:1.
Čtyřhra - 1. kolo:
Ivanovičová, Vaidišová (SČH/ČR) - Garbinová, Križanová (It./Slovin.) 6:3, 7:6 (7:2).