Rozjetého Federera nezastavil v Miami ani Agassi

MIAMI (USA)

Švýcarský tenista Roger Federer nepřišel o současnou neporazitelnost ani v semifinále turnaje v Miami a po vítězství nad Andrem Agassim si zahraje o titul se Španělem Rafaelem Nadalem. První hráč světa Federer zdolal amerického veterána potřetí v sezóně a připsal si jednadvacátou výhru za sebou. Čtyřiatřicetiletý Agassi prohrál za hodinu a 21 minut 4:6 a 3:6.

Ve finále čeká Federera osmnáctiletý talent Nadal, jenž vyřadil stejným poměrem setů svého krajana Davida Ferrera, jediného nenasazeného semifinalistu.

Federer bude bojovat o pátý turnajový triumf v tomto roce, před dvěma týdny vyhrál jiný podnik série Masters v Indian Wells. Letos podlehl jen Rusovi Maratu Safinovi v semifinále Australian Open, jinak zvítězil v 31 utkáních. Tím se postaral o nejlepší start do sezony na mužském okruhu od roku 1984, kdy Američan John McEnroe vyhrál úvodních 39 zápasů.

"Můžete hrát dobře, ale on dokáže kdykoli předvést obdivuhodné údery," řekl Agassi po zápase s Federerem. První set ztratil po vyrovnaném průběhu za stavu 4:5, kdy si prohrál podání. Ve druhé sadě se Američanovi naskytla dobrá příležitost duel zdramatizovat, za stavu 3:3 měl brejkbol, ale Švýcar si dvěma esy s touto situací poradil. Odvrátil i další dva brejkboly v tomto gamu a vzápětí sám sebral soupeři podání, čímž byl osud zápasu zpečetěn.

Díky úspěchu ve druhém pátečním duelu se Nadal stal nejmladším finalistou v Key Biscayne v historii. Dosud tento primát patřil Agassimu, jenž turnaj v roce 1990 vyhrál. Španělský mladík získal na okruhu ATP tři tituly, všechny na antuce, ve finále tak důležitého podniku ale ještě nehrál. "Z finále strach nemám, budu se snažit hrát, jak nejlépe umím," řekl hrdina loňského finále Davisova poháru. Vítěz turnaje dostane největší podíl z lukrativní dotace 3,450.000 dolarů.

Muži:
Dvouhra - semifinále:
Federer (1-Švýc.) - Agassi (9-USA) 6:4, 6:3, Nadal (29-Šp.) - Ferrer (Šp.) 6:4, 6:3.