Federer se na vítězství v Miami nadřel

MIAMI

Roger Federer v neděli napodobil Kim Clijstersovou a po vítězství na tenisovém turnaji v Indian Wells vyhrál i v Miami. Narozdíl od belgické hráčky ale další triumf nedostal vůbec zadarmo a finále se Španělem Rafaelem Nadalem získal až po pětisetové bitvě. Švýcar prohrál dvě úvodní sady, nakonec ale zvítězil po setech 2:6, 6:7, 7:6, 6:3, 6:1.

Federer nevstoupil do zápasu dobře. Prohrával už 0:2 na sety a ve třetí sadě 4:5. Nakonec ji ale ve zkrácené hře vybojoval a v dalších setech získal na kurtě převahu, přestože při vlastním podání více riskoval a zahrál celkem devět dvojchyb.

"Myslím, že byl na začátku trochu nervózní a já jsem toho dokázal naplno využít," řekl Nadal, jenž byl v 18 letech a deseti měsících nejmladším finalistou floridského turnaje. V závěru už ale na soupeře nestačil a v posledním setu uhrál jen jediný game.

Federer vítězstvím překvapil sám sebe. "Byl to hodně těžký zápas. Už jsem nečekal, že to otočím," uvedl po utkání Švýcar, jenž v tie-breaku třetího setu prohrával už 3:5. "Teď jsem neuvěřitelně šťastný i vyčerpaný. O Nadalovi ještě v budoucnu určitě uslyšíme," dodal třiadvacetiletý tenista.

Za páté letošní vítězství Federer inkasoval 533 350 dolarů a 100 bodů do žebříčku ATP. Svou vítěznou sérii prodloužil na 22 zápasů za sebou. Navíc prolomil desetiletí trvající prokletí nejvýše nasazených hráčů v Miami. Poslední turnajovou jedničkou, která na zdejších kurtech dokázala získat titul, byl v roce 1994 Američan Pete Sampras.

Kuzněcovová s Molikovou vyhrály čtyřhru

Ruska Světlana Kuzněcovová s Australankou Alicií Molikovou vyhrály deblovou soutěž na tenisovém turnaji Miami. V nedělním třísetovém finále porazily šampiónky letošního Australian Open americko-australskou dvojici Lisa Raymondová, Rennae Stubbsová 7:5, 6:7, 6:2 a po Melbourne získaly druhý společný titul v tomto roce.

MIAMI
Muži
Dvouhra - finále:
Federer (1-Švýc.) - Nadal (28-Šp.) 2:6, 6:7 (4:7), 7:6 (7:5), 6:3, 6:1.
Ženy
Čtyřhra - finále:
Kuzněcovová, Moliková (3-Rus./Austr.) - Raymondová, Stubbsová (5-USA/Austr.) 7:5, 6:7 (5:7), 6:2.