Rubriky:

Tenis

Je to nelidské! Čeká se, až někdo umře, zuřil Dancevic kvůli vedru na Australian Open

14. ledna 2014 13:14 - Melbourne

Hned druhý den tenisového Australian Open se vynořil největší strašák u hráčů i fanoušků většinou jinak velmi oblíbeného turnaje. V Melbourne udeřila tropická vedra, která se vyšplhala až k 43 stupňům Celsia, což některým tenistům nadělalo značné problémy.

 

Brandon Malone, Reuters

Spalující žár zřejmě nejvíce odnesl Kanaďan Frank Dancevic a také jeden ze sběračů míčků. Oba na kurtu omdleli. Dancevic upadl do mdlob v utkání prvního kola proti Francouzi Benoitu Pairemu.

Kanaďan se po lékařském ošetření na kurt vrátil, nicméně prohrál hladce v třech setech. Devětadvacetiletému tenistovi pomohly zpět do hry ledové obklady hlavy, které používal i při výměnách stran.

On i jeho soupeř byli po více než dvouhodinovém zápase viditelně fyzicky vyčerpaní. Podle Dancevice jsou podmínky panující v Melbourne pro hráče velmi nebezpečné.

„Podle mě je to nelidské. Myslím si, že to pro nikoho není fér, pro hráče, fanoušky a sport jako takový, když vidíte, jak hráči předčasně ukončují zápasy a kolabují," postěžoval si před novináři.

Federer: Nesneseš to? Hoď tam ručník

„Pětisetové zápasy hraji celý svůj život, a když pak tady zkolabuji po setu a půl kvůli vedru, není to normální. Stížnosti hráčů nebudou vyslyšeny, dokud někdo neumře. Do té doby budou dál nasazovat zápasy při takových vedrech," pokračoval Dancevic.

Jeden ze sběračů míčků nevydržel nápor vedra během utkání Miloše Raonice s Danielem Gimeno-Traverem. I on na kurtu omdlel a musel být ošetřen.

Favority turnaje ale zatím extrémní horka příliš netrápí. I když obhájkyně titulu Viktoria Azarenková přiznala, že by v utkání proti Johanně Larssonové přivítala, kdyby se v Rod Laver Areně zatáhla střecha.

„Bylo by to bývalo skvělé. Myslím, že by souhlasila i moje soupeřka. Ale i tak je to v pořádku, všichni máme stejné podmínky," řekla Běloruska.

Teplotní rekordy se nekonaly

To Roger Federer, jenž hladce porazil domácího Jamese Duckwortha, byl naopak striktně proti zatažení střechy na hlavním stadiónu při svém utkání.

„Myslím, že by měla zůstat střecha vždy otevřená. To je můj názor. Je to mentální záležitost.  Pokud se s tím nedokážeš srovnat, hoď tam ručník," myslí si sedmnáctinásobný grandslamový šampión.

Vedení turnaje má pro posouzení podmínek pro hru svůj plán, podle vrchního rozhodčího Australian Open Waynea McKewena nehraje v rozhodování, zda zápasový program kvůli vedru zastavit, roli jenom teplota.

„Máme svoji teplotní politiku. V úvahu ale bereme celou řadu jiných faktorů. Jde i o vlhkost a další ukazatele. Spolupracujeme také s meteorologickým úřadem, který nám radí s tím, jaké podmínky budou," vysvětloval McKewen.

I když horko nadělalo hráčům i fanouškům v úterý spoustu problémů, rekordní vedra z roku 2009, kdy teplota v Melbourne dosáhla 45,5 stupňů Celsia, pokořena nebyla.

roj, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tenis

Podsekce:

       
  • French Open - muži
  • French Open - ženy
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..