Tenistka Vaidišová získala v Charlestonu skalp Myskinové

Tenistka Nicole Vaidišová získala poprvé v kariéře skalp hráčky z elitní desítky žebříčku WTA. Na turnaji v Charlestonu se ve středu postarala o velké překvapení, když v druhém kole vyřadila světovou šestku a třetí nasazenou Anastasii Myskinovou z Ruska. Deset dnů před fedcupovým duelem s Japonskem tak získala sebevědomí a dala si předčasný dárek k šestnáctým narozeninám, které oslaví příští sobotu.

"Jsem nadšená, je to skvělé vítězství," citoval Vaidišovou internetový server WTA Tour. "Nikoho lepšího jsem neporazila, což mi dodává hodně sebejistoty do dalších zápasů," řekla Vaidišová, která v Charlestonu hraje letos první turnaj na antuce. Její další soupeřkou bude Šinobu Asagoeová, která ovšem v nominaci Japonek na fedcupové utkání na Štvanici chybí.

Vaidišová využila slabšího dne Myskinové a loňskou vítězku French Open nutila k chybám. Češka hodně těžila ze slabého druhého servisu své soupeřky, vyhrála první set a v druhém získala brejk na 4:3. Sadu sice nakonec ztratila, ale v třetím dějství proměnila za stavu 5:4 třetí mečbol a radovala se z výhry. Utkání se hrálo v silném nárazovém větru a v dálce hřměla bouřka.

Myskinové se v utkání nedařilo a dvorec opustila s naštvaným výrazem. "Hrála jsem špatně, a dotáhla to do třetího setu, to není zlé," řekla ironicky. "Skoro se nehrálo, pořád jsem chybovala. Soupeřka velmi dobře podávala, ale to je všechno," řekla Ruska.

Vítězství nad hráčkou z Top-10 je dalším úspěchem v krátké, třináctiměsíční kariéře Vaidišové na okruhu WTA. První zápas vyhrála už ve čtrnácti a loni získala dva turnajové tituly.

Až za týden oslaví šestnáctiny, bude pevně usazena ve světové padesátce žebříčku WTA, což před ní v tomto věku nedokázaly mnohé hvězdy. Daleko za stovkou se v 16 letech pohybovaly Ruska Maria Šarapovová (152. na WTA), americké sestry Venus Williamsová (184.) a Serena Williamsová (500.) i Belgičanky Kim Clijstersová (192.) a Justine Heninová-Hardenneová (314.).