Berdych bude ladit formu na Wimbledon v Queen's Clubu

Londýn

Tenista Tomáš Berdych zvolil i pro letoší sezónu jako přípravu na Wimbledon start na červnovém turnaji v Queen's Clubu. Sedmý hráč světového žebříčku účast potvrdil pořadatelům londýnského podniku, na němž loni při svém prvním startu od roku 2005 došel do čtvrtfinále.

Tomáš Berdych se bude před Wimbledonem znovu rozehrávat na turnaji v Queen´s Clubu

Osmadvacetiletý finalista Wimbledonu z roku 2010 by rád na třetím grandslamovém turnaji sezóny dosáhl až na vrchol. Letos už získal titul v Rotterdamu, v Dubaji hrál finále a na Australian Open došel do semifinále. A Berdych věří, že to nejlepší ho teprve čeká.

"Mým dalším cílem je dostat se o krůček dál, než jsem byl, když jsem dosáhl na finále Wimbledonu. To je hlavní cíl pro zbytek kariéry," prohlásil Berdych. "Je to hodně velký krok a vyžádá si spoustu každodenní dřiny, abych ho zvládl, ale přesně o tohle se budu snažit," uvedl český tenista s tím, že start v Queen's Clubu bude výbornou přípravou.

Svou účast v Queen's Clubu, kde se bude hrát v týdnu od 9. června, už dříve potvrdila i britská jednička Andy Murray. Ten loni turnaj vyhrál a poté opanoval poprvé v kariéře i Wimbledon.

4 : 6, 6 : 3, 6 : 3 Andrejevová - Nosková 4 : 6, 6 : 3, 6 : 3 konec
20240426T11 : 00:00+0200