Rubriky:

Tenis

Klára Koukalová: Změna příjmení mi hru nezlepšila

18. dubna 2014 11:44 - Ostrava

Nejúspěšnější českou tenistkou sezóny je zatím Klára Koukalová. Vyhrála turnaj v brazilském Florianopolisu, dvakrát hrála finále a v 1. kole Fed Cupu v Seville přispěla bodem k výhře 3:2 nad Španělskem. Kapitán Petr Pála tak kromě Kvitové se Šafářovou může na víkendovou dvouhru fedcupového semifinále proti Itálii klidně poslat hráčku, která se po letech vrátila ke svému dívčímu příjmení.

 

ČTK

V pořadí tenistek pro Turnaj mistryň v Singapuru jste zatím třináctá, nejlepší z Češek. Cítíte, že máte životní sezónu?

Podle výsledků to zatím vypadá, že by nejlepší být mohla. Ale teprve máme duben a do Singapuru daleko, sezóna je strašně dlouhá. Jaká bude doopravdy, se uvidí až na konci.

Po rozvodu s fotbalistou Janem Zakopalem jste se vrátila po osmi letech k dívčímu příjmení Koukalová. Že by platilo nové jméno, nový tenis, nové ambice?

Změna příjmení mi hru určitě nezlepšila. Na prvním místě to byl trénink.

Možná vaše herní proměna souvisí se změnou rakety.

Změnila jsem ji snad po patnácti letech a s novou se cítím líp. Potřebovala jsem raketu, nad kterou budu mít lepší kontrolu. Kvůli větší jistotě. Nová mé představy splňuje.

Vaší slabinou bylo odjakživa podání. Už jí není?

Při 166 cm výšky nikdy nebudu servírovat jako Serena Williamsová. Ale snažím se, aby to slabina nebyla. Mám dojem, že je to o něco lepší, ale když přijdou krizové situace, tak servis je v mé hře pořád slabina. Dál na něm pracuju.

Minulý týden v Katovicích jste hrála po dlouhé době pod svým dívčím příjmením. Nezpůsobilo to mezi soupeřkami zmatek?

Na začátku ano, potvrdila mi to i supervizorka turnaje. Říkala, že jiné hráčky se hodně vyptávaly, kdo je to ta Koukalová? Ale to bylo jen na začátku turnaje, většina holek si mě pamatuje i podle dívčího příjmení.

Jaký tenis hraje mladá Italka Giorgiová, kterou jste viděla právě v Katovicích, kde došla až do finále? A v něm nevyužila mečbol...

Hraje velice agresivní tenis. Nemá žádný jiný program, buď jí to tam padá, nebo ne. Myslím, že v sobotu nastoupí ve dvouhře, protože momentálně má dobrou formu.

Jak tedy vidíte současnou sílu italského družstva? Je k poražení?

Je velmi silné, taky je ve světovém žebříčku první před námi. Ale myslím, že Erraniová a Vinciová momentálně top formu nemají a bylo by fajn toho využít. Máme výborné hráčky, bude se hrát na povrchu, který jsme si přály, semifinále i s tak těžkým soupeřem bychom mohly zvládnout.

Vladimír Kolář, Právo

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..