Čechům se na RG stále daří, postupuje dalších šest

PAŘÍŽ

Dalších šest českých tenistů si zahraje druhé kolo grandslamového Roland Garros. Klára Koukalová si postup nad Jugičovou-Salkičovou vybojovala za hodinu a sedm minut, úspěšná byla i Iveta Benešová. Ve druhém kole je i úspěšný kvalifikant Lukáš Dlouhý a Jan Hernych, jenž zdolal domácího Santora. Postoupila i teprve šestnáctiletá Nicole Vaidišová a Květa Peschkeová.

Tenista Lukáš Dlouhý pokračuje na Roland Garros ve vítězném tažení. Po třech výhrách v kvalifikaci dnes uspěl i v prvním kole. Dvaadvacetiletý Dlouhý zdolal na antuce v Paříži Švéda Thomase Enqvista 6:2, 7:6 a 6:1 a oslavil první výhru v pavouku grandslamového turnaje v kariéře.

Dvaadvacetiletý Dlouhý přehrál soupeře i za pomoci osmi es a rovných padesáti vítězných úderů. "Až na jedno zaváhání, kdy jsem prohrál svůj servis, jsem předvedl dobrý výkon," řekl Dlouhý po zápase, který vyhrál za hodinu a 22 minut 6:2, 7:6, 6:1.

Koukalová se nemohla dostat do rytmu

Těžší cestu do druhého kola měla Koukalová, která k vítězství nad Mervanou Jugičovou-Salkičovou z Bosny a Hercegoviny potřebovala skoro hodinu a tři čtvrtě, ale se svým výkonem moc spokojena nebyla. "Ona byla rozehraná z kvalifikace a hrála zvláštním stylem - dávala rány a buď to tam spadlo, nebo ne, takže jsem se nemohla dostat do rytmu. Jsem ráda, že jsem ten konec zvládla," řekla Koukalová, která udělala méně nevynucených chyb než soupeřka, ale stěžovala si, že se necítí nejlépe.

Ve druhém kole se střetne s Ruskou Annou Čakvetadzeovou a ví, že bude muset hrát daleko lépe. V každém případě nechce, aby postupem do druhého kola její účinkování v Paříži skončilo. "Můžu jít dál, určitě se nespokojím s jedním kolem," řekla česká tenistka. Do třetího kola se v Paříži nikdy nedostala a v předešlých devíti startech na grandslamových turnajích se jí to povedlo jen při premiéře na Australian Open v roce 2003.

V souboji Češek úspěšnější Vaidišová

Tři hodiny a 41 minut potřeboval Jan Hernych k tomu, aby překonal v prvním kole domácího Fabrice Santora a postoupil při svém prvním startu v Paříži do druhého kola. Nedávný vítěz challengeru Prague Open na Štvanici zdolal Santora v pětisetovém utkání. Jeho dalším soupeřem bude jeden z favoritů turnaje Juan Carlos Ferrero ze Španělska, vítěz French Open z roku 2003.

Souboj českých tenistek v prvním kole Roland Garros vyhrála talentovaná Nicole Vaidišová. Šestnáctiletá finalistka nedávného turnaje v Istanbulu si ve třech setech poradila s Lucií Šafářovou. První sadu sice Vaidišová prohrála 4:6, ale v dalších dvou potvrdila pozici nejlepší české tenistky a o dva roky starší krajance povolila jen čtyři hry.

Čeští tenisté na Roland Garros:
Muži, dvouhra - 1. kolo:
Dlouhý (ČR) - Enqvist (Švéd.) 6:2, 7:6 (7:3), 6:1, Hernych (ČR) - Santoro (Fr.) 7:6 (7:4), 3:6, 6:1, 4:6 a 6:4.
Ženy, dvouhra - 1. kolo:
Koukalová (ČR) - Jugičová-Salkičová (SČH) 6:3, 4:6, 6:3, Benešová (ČR) - Parmentierová (Fr.) 7:5, 6:4, Dechyová (13-Fr.) - Paštiková (ČR) 6:1, 6:4, Vaidišová - Šafářová (obě ČR) 4:6, 6:0, 6:4, Peschkeová (ČR) - Randriantefyová (Madag.) 6:1, 6:0.

6 : 1, 6 : 3 Vondroušová - Rogersová 6 : 1, 6 : 3 konec
20240426T16 : 30:00+0200