Rubriky:

Tenis

Sukovi se nelíbí přístup Štěpánka k reprezentaci

6. června 2005 19:07 - PRAHA

Kapitánovi českého daviscupového týmu Cyrilu Sukovi se nelíbí vztah Radka Štěpánka k reprezentaci. Suk to napsal v prohlášení, ve kterém reagoval na vzájemné spory i na komentáře novin z minulého týdne, v nichž byl obviňován z necitlivého přístupu a vyzýván k pochopení chování české tenisové jedničky.

 

ČTK/Dan Krzywoň

"Reprezentovat je čest. V řadě sportů se to daří, v tenise bohužel ne. Ještě jako hráče mě nikdy ani nenapadlo odmítnout reprezentaci," napsal Suk. Štěpánek dal přednost osobním zájmům před účastí v zápasu prvního kola Davisova poháru v Argentině, kde český tým hladce prohrál. Po údajných Sukových slovech o tom, že už s ním tedy dál nepočítá, se Štěpánek omluvil i z barážového zápasu v září s Německem.

"Najít si důvody, proč odmítnout reprezentaci a nehrát, umí každý. Vím, že v tenise je velmi obtížné skloubit reprezentační povinnosti s osobními turnajovými ambicemi, ale řada skvělých světových tenisů, včetně Jiřího Nováka, dokázala, že to jde," uvedl Suk. "Řekl jsem, že pak budu kdykoli k dispozici, ale reakce byla taková, jaká byla. Respektuji to a Davis Cup je pro mě letos uzavřená kapitola," namítl Štěpánek nedávno v Prostějově.

"Zeptal jsem se Radka, zdali má případná rezignace na místo kapitána týmu bude znamenat, že v baráži proti Německu nastoupí. Odpověděl, že ne. Potvrdilo to tak mou domněnku, že nejde o spor Suk - Štěpánek, ale o jeho nechuť reprezentovat. Odmítl hrát proti Argentině, neúčastnil se olympijských her a odmítl bojovat za Českou republiku ve Světovém poháru," řekl Suk.

ČTK

Zrušit


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..