Rubriky:

Tenis

VIDEO: Fognini řádil na kurtu! Rozkopl raketu, soupeři se pak omlouval za rasistickou urážku

17. července 2014 22:00 - Hamburk

Patnáctý nejlepší tenista světa Fabio Fognini se omluvil za to, že ve středečním utkání druhého kola turnaje v Hamburku rasisticky urazil svého soupeře Filipa Krajinoviče ze Srbska. Italský hráč, když byl zády ke svému soupeři, pronesl slova „zingaro di merda“, což v překladu znamená „cikánské ho*no“.

Video z celého incidentu se objevilo na sociálních sítích a Fognini se následně na svém účtu na Twitteru kál. „Udělal jsem chybu. Nechtěl jsem nikoho urazit. Znám Filipa opravdu dobře a každý, kdo dělá nějaký sport, ví, že se někdy necháte unést a řeknete věci, které tak nemyslíte."

Nebyl to však jediný incident, kterého se impulzivní Fognini během zápasu dopustil. Za nepříznivého stavu ve druhém setu totiž z frustrace rozbil jednu ze svých raket, když na ni vší silou skočil pravou nohou.

Fognini, nasazená dvojka turnaje v Hamburku, nakonec duel se 149. hráčem světového žebříčku prohrál, kvalifikant Krajinovič zdolal obhájce titulu 6:4 a 6:0. Ve třetím kole už ale pro Srba turnaj skončil, když za nepříznivého stavu 1:3 v prvním setu musel vzdát zápas proti svému krajanovi Lajovičovi.

škv, Sport.cz

Zrušit


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..