Rubriky:

Tenis

Francouzi mají obrovský hlad, ale třeba je to stáhne dolů, míní Štěpánek

8. září 2014 16:10 - Paříž/Praha
(Aktualizováno: 8. září 2014 17:28)

Když si minulý týden při běhání v lese podvrtnul kotník, na chvíli Radka Štěpánka zamrazilo. Tři dny klidu ale pomohly a od neděle se kmet českého daviscupového týmu prohání po antuce na Roland Garros. A jako obvykle je i v semifinálovém boji s Francií připravený nastoupit ve všech třech hracích dnech. Bez úlev.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Takže opravdu nic vážnějšího?
Vůbec, jen jsem trochu zvolnil.

Jak těžký teď bude přechod z betonu zase na antuku?
Naposled jsme hráli na antuce právě na Roland Garros, takže se vracíme na místo činu. Ale zažili jsme to už předloni v Argentině a nebude to nic nového. I když je přechod těžký, ten týden využijeme, abychom se rozklouzali.

Cítíte, že Francie vás chce jako dvojnásobné daviscupové obhájce trofeje doma zadupat do země?
Jejich nadrženost už trvá několik let. Pro tak tenisově vyspělou a silnou zemi je motivující, že tak dlouho nevyhráli (naposled 2001 - pozn.). Hlad mají obrovský. Chtějí novou generaci, nové mušketýry. Ale je taky možné, že je to může i stáhnout dolů. To uvidíme, až se zápas rozehraje. My přiletěli do Paříže s respektem, ale chceme po víkendu tři body.

Čím hodláte Tsongu, Monfilse, nebo Gasqueta zaskočit?
Už jen to, že je náš Dream Team v plném složení, nám vleje krev do žil. Prošli jsme si soustu těžkých utkání a spoustu bouřlivých atmosfér. Těšíme se i na naše fanoušky, kteří nás zase přijedou podpořit. Asi ne v tak hojném počtu, ale určitě vytvoří výbornou kulisu.

Nicméně drtivá většina diváků bude na straně domácích. Berete je jako velké favority?
Na základě povrchu, toho, že hrají doma a mají poslední měsíc formu, tomu všechno nasvědčuje. Ale Davis Cup je výjimečná soutěž, v něm se může stát cokoli.

V Paříži jste odehrál svůj letošní nejpovedenější grandslam, je to povzbuzení před semifinálovými bitvami?
Člověk si vždycky nejlíp pamatuje poslední zkušenost a ta moje byla velice příjemná. Těším se, při mých zápasech byla neskutečná atmosféra, i když to se asi trochu promění (směje se).

V českých počtech má vždycky klíčovou roli debl, v němž máte v páru s Berdychem unikátní bilanci 15:1. Přikládáte mu zase největší význam?
Kdyby se podařilo tu bilanci vylepšit, bude to fajn. Ale počítá se každý bod, hlavně ať máme tři.

bum, Sport.cz, Právo

Postoupí čeští tenisté ve Francii do finále Davisova poháru?

Zrušit


Časová osa: Tenis

Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..