Rubriky:

Tenis

Navrátil další éru nerozjede, ale rok asi vydrží. Bez Tomáše a Radka už bych neměl motivaci, říká

14. září 2014 16:20

Na příští rok má Jaroslav Navrátil ještě smlouvu, pak ale podle všeho po deseti letech přenechá nejúspěšnější český daviscupový kapitán křeslo svému nástupci.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Už nemáte chuť na další éru?

To asi ne, protože člověk má jako kapitán nějaký vrchol. Mám smlouvu na příští rok, ale jestli Tomáš s Radkem z nějakých důvodů skončí, tak já to taky nevidím. Neříkám, že Rosol nebo Veselý jsou špatní hráči. Ale bez Berdycha se Štěpánkem bych taky motivaci neměl.

Dokážete odhadnout, zda příští rok budou hrát?

To jsou spekulace. Tomáš může hrát jen první kolo nebo baráž... Ale myslím, že to bude vázané na oba dva. Kdyby Tomáš řekl, že nebude hrát, nebude hrát asi ani Radek.

Cítíte sám, že jedno velké tenisové období skončilo?

Teoreticky to může být konec. Záleží i na losu. Kluci toho ale oba mají dost. Kdyby byl Radek mladší, tak by asi hrál dál, ale bude mu šestatřicet a je otázka, jak by zvládal singl.

Takže variantou je teď spíš držet Světovou skupinu?

Motivace byla, je a uvidíme, jestli bude. Tomáš chce určitě dokázat něco na grandslamu, teď bude bojovat o Masters. Radek na podzim obhajuje hodně bodů, uvidíme, jestli se třeba víc zaměří na debly.

Netoužil byste si prožít to všechno ještě jednou třeba s Veselým a řekněme Pavláskem?

Jasně, byl bych rád, ale nevím, kdy se dostanou nahoru. Potřebujeme hráče v desítce a pak debl. A mně je 57 let, utíká to. Nechci, aby tam seděl starej pantáta. Tenis se každým rokem zrychluje a jak člověk ztratí přehled, tak z Česka toho kapitána dělat nejde.

Takže příští rok se na vás ještě můžeme v kapitánské židli těšit určitě a pak už ne?

To bude záviset na těch dvou. Když bude hrát Radek do čtyřiceti a bude fit, tak bych do toho šel. Tomáš by přijel třeba na první kolo... Kdyby ale skončili oba, tak už ne.

Dovedete si představit, že by právě Štěpánek mohl být jednou na vašem místě?

Zkušenosti má, prožil si atmosféru. Vyhrál dva Davis Cupy, ví, co znamená tam stát, poslouchat hymny, což jsou neskutečné momenty. Určitě si to představit dovedu.

bum (Paříž), Právo

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..