Rubriky:

Tenis

Tenistka Plíšková baví před finále Koreu. Zranění stehna? Ne, měla jsem problém s hlavou

20. září 2014 11:52 - Soul

Dvaadvacetiletá česká tenistka Karolína Plíšková si zahraje na okruhu WTA proti Američance Varvaře Lepchenkové o titul na turnaji v jihokorejském Soulu. Dvaatřicátou hráčku světového žebříčku čeká letos již čtvrté finále, na vysněný pohár ale v tomto kalendářním roce zatím ještě nedosáhla. Druhá nasazená svedla v semifinále nervy drásající třísetovou bitvu s Ruskou Kirilenkovou, v níž byla jen krůček od vyřazení. Po těžce vybojovaném vítězství po setech 4:6, 7:6 (7:5) a 6:3 pak Plíšková poskytla rozhovor oficiálním stránkám turnaje, v němž se projevila jako člověk se smyslem pro humor i jako trefný kritik tuzemských poměrů.

 

Frank Franklin, ČTK/AP

Jaké pocity po postupu do finále zažíváte?

Momentálně se cítím velmi šťastná. Vím, že bych se možná po dramatickém průběhu neměla tolik radovat, ale byla jsem jen kousek od porážky, takže jsem moc ráda, že mě čeká již druhé finále během posledních čtrnácti dnů. Doufám, že to tentokrát dokážu dotáhnout do vítězného konce.

Výsledky tenisových turnajů.

V duelu s Kirilenkovou jste byla ve zkrácené hře druhé sady blízko porážce. Došlo k nějakému zásadnímu momentu, který vás nakopl k velkému obratu v zápase?

Určitě to byl právě tie break druhého setu. Soupeřka možná podlehla dojmu, že už to má v kapse. Bylo vidět, že se mi moc nedaří a nejde mi podání, ale snažila jsem se udržet si svůj servis až do konce. V tie breaku se může stát cokoli a ona udělala několik chyb, které možná také pramenily z nervozity. To byl ten zásadní moment. Po dalších deseti minutách už jsem vedla 3:0 po velmi snadném startu třetího setu. Ona potom ale začala všechno trefovat tvrdě do kurtu a musím uznat, že zahrála při mém servisu několik parádních vítězných úderů, což ji vrátilo do hry. Naštěstí pro mě se mi konečně dařilo dobře servírovat a díky tomu jsem dotáhla zápas do vítězného konce.

Během  zápasu se zdálo, že vás trápí bolest v oblasti stehna...

Stehna? Opravdu? Ne, s nohami jsem opravdu žádný problém neměla. Jediný problém, který jsem měla, byl s mojí hlavou (úsměv).

Jako tenistka jste zářila už v juniorské kategorii, nyní raketově stoupáte i mezi dospělými. Máte nějaký recept na úspěch?

Žádné takové tajemství neexistuje, každý musí prostě tvrdě trénovat. Vím, že být dobrý mezi juniory samo o sobě nestačí, velký počet talentovaných tenistů a tenistek nedokázalo přechod na profesionální úroveň zvládnout.

V České republice máte hodně špičkových tenistů. Jak je to s popularitou tohoto sportu ve vaší vlasti?

Naše země je velmi malá, takže se tenisu nevěnuje zdaleka tolik lidí jako v Koreji a Číně. Na druhou stranu máme mezi nejlepší světovou stovkou víc než deset holek, což je opravdu skvělé. V České republice jsou populárnější sporty jako fotbal a hokej. Je to docela logické, protože se u nás nepořádá žádný turnaj okruhů WTA nebo ATP. Musím říct, že je to docela smutné. Věřím ale, že máme spoustu dobrých hráčů, kteří mají to nejlepší teprve před sebou.

Dostává se vám v České republice od státu nějaké podpory s přípravou?

Nepodporuje mě stát ani naše tenisová asociace, ale jsme pod křídly skvělého klubu. Trénujeme v Praze a majitel klubu nás podporuje opravdu hodně, za což mu moc děkuji.

Říkáte si někdy o radu slavnější krajance Petře Kvitové?

Ani náhodou. Zdravíme se, ale příliš se spolu nebavíme.

dfk, Sport.cz

Zvítězí Karolína Plíšková ve finále turnaje v Soulu?

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..