Rubriky:

Tenis

Nominace na finále Fed Cupu: Pála připravil premiéru i překvapení

13. října 2014 12:07 - Praha

Jednu očekávanou premiéru a překvapení přichystal kapitán českých tenistek Petr Pála na finále Fed Cupu. V širší nominaci dnes k osvědčeným oporám Petře Kvitové a Lucii Šafářové oznámil ve formě hrající Karolínu Plíškovou a nečekaně stříbrné deblistky z londýnské olympiády Andreu Hlaváčkovou s Lucií Hradeckou. Ty už spolu ovšem na turnajích nehrají. Zápas o titul proti Německu se uskuteční 8. a 9. listopadu v pražské O2 areně.

 

Kerstin Joensson, ČTK/AP

"Variant je mnoho a jsem rád, že můžu mít těchhle pět holek. Uvidíme až během týdne před zápasem, kdo jak na tom bude, jaká bude nakonec čtyřčlenná nominace," řekl Pála na tiskové konferenci. Zúženou nominaci oznámí deset dnů před losováním zápasů, ale ještě hodinu před ním může složení kvarteta změnit.

Do dvouher se počítá se světovou čtyřkou Kvitovou a s Šafářovou, ale dvaadvacetiletá Plíšková hrála letos už pětkrát finále, v Soulu a o víkendu v Linci získala titul a může tým vyztužit. "Nevím, jestli bude Karolína nakonec v týmu nebo za jakého stavu může třeba hrát, ale je příslibem do budoucna a jednou se o ni možná budeme opírat, takže je dobré, aby tam byla," řekl Pála.

Nominace Hlaváčkové s Hradeckou je překvapivá, protože se úspěšný pár H+H loni na podzim rozpadl a rozchod, který iniciovala Hlaváčková, nebyl bez emocí. Hlaváčková letos neúspěšně zkoušela na turnajích hrát s Šafářovou, pak hrála s Číňaňkami Čeng Ťie a s Pcheng Šuaj, s níž vyhrála nedávno v Pekingu. Hradecká odehrála většinu sezony po boku Nizozemky Michaely Krajickové.

Spojení H+H zase může fungovat

"Hradecká má výbornou bilanci proti všem Němkám ve čtyřhře a povrch jí sedí. Je jednou z variant, že by mohla hrát s Andreou," vysvětlil Pála. Hradecká s Hlaváčkovou si před Fed Cupem společně zahrají čtyřhru na menších turnajích ITF. "Byl jsem v kontaktu s Luckou (Hradeckou) a ona řekla, že je připravena hrát s kýmkoliv. Bavili jsme se, že jedna s možností hrát s Andreou, a souhlasila," řekl Pála.

Německá kapitánka Barbara Rittnerová má také více možností. V týmu můžou být Angelique Kerberová (10. v pořadí WTA), Andrea Petkovicová (16.), Sabine Lisická (25.), Mona Barthelová (46.) či deblistka Anna-Lena Grönefeldová.

Svěřenkyně kapitána Pály vyhrály obdobu Davisova poháru v letech 2011 a 2012, kdy slavily titul právě v O2 areně po výhře nad Srbskem. Němky jsou ve finále po 22 letech, v roce 1992 naposledy slavily i triumf v soutěži.

S Německem má český tým pozitivní bilanci 6:1. V nedávné době tenistky vyhrály v roce 2010 v Brně i předloni ve Stuttgartu. Ve finále soutěže se oba týmy střetly v roce 1983 a Hana Mandlíková s Helenou Sukovou tehdy zvítězily.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..