Rubriky:

Tenis

Výher má letos víc než Serena. Přidá Plíšková další ve finále Fed Cupu?

4. listopadu 2014 10:01 - Praha

V roce 2014 sesbírala na turnajích o dvě výhry víc než světová jednička Serena Williamsová. Bilanci 54 vítězných dvouher by si Karolína Plíšková mohla ještě vylepšit při fedcupové bitvě s Německem, která má být zároveň debutem dvaadvacetileté tenistky v týmové soutěži. „Bylo by super si zahrát doma a ještě k tomu ve finále. Uvidíme, jak to celé dopadne," nepředbíhá vítězka dvou letošních podniků WTA.

 

Michal Kamaryt, ČTK

U jejího jména je po konci individuální sezóny číslo 24. Rychlý šplh světovým žebříčkem se promítl i do první fedcupové nominace. Výkony momentální české trojky nemohl Petr Pála pominout. „Kapitán mi ještě nic neříkal, ale určitě si promluvíme," vykládala Plíšková po prvních výměnách v pražské O2 Areně.

Díky svým výkonům se vydala i na Turnaji šampiónek v Sofii, kam mířila jako náhradnice. „Vůbec jsem nečekala, že si tam zahraju, ale na poslední zápas jsem se dostala na kurt, i když to nebylo moc dobrý," zkritizovala se za porážku 1:6, 3:6 s Italkou Pennettaovou, při níž zaskočila za Rusku Makarovovou.

Bulharský pobyt však Plíškové nečekaně pomohl i v adaptaci na pražské prostředí patnáctitisícové haly. „Tam totiž byla aréna snad ještě větší." I když kulisa se Češce moc nelíbila. „Nebyli tam skoro žádní diváci, což bylo docela zajímavý."

Nervozitu necítí

Mezi ostřílenými fedcupovými bojovnicemi Kvitovou a Šafářovou si Plíšková nepřipadá nepatřičně. „Necítím se nepříjemně, nebo nervózně. Jasně, je to jiné než na turnajích, ale myslím, že si zvyknu. Ještě tak jeden den a už to bude dobrý," ujišťovala nejmladší členka týmu v pondělí odpoledne.

V tu chvíli už měla za sebou úvodní exkurzi po O2 Areně. „Ukázali jsme Karolíně, kudy se chodí do haly a představili lidi, které neznala," popisoval mluvčí týmu Karel Tejkal první podání ruky s masérem Pavlem Kováčem a doktorem Vlastimilem Voráčkem. „Už všechno vím," usmála se Plíšková.

I když má za sebou v tomto roce porci 83 dvouher a 40 deblů, nějaké síly prý v sobě ještě najde. „Vrátila jsem se ze Sofie v sobotu, o víkendu jsem měla volno a v pondělí šla poprvé na trénink. Jsem už trošku unavená, ale ten poslední týden ještě zvládnu," tvrdila česká kometa.

bum, Sport.cz, Právo

Který tým vyhraje letos finále Fed Cupu?

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • US Open 2018 - ženy
  • US Open 2018 - muži
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..