Rubriky:

Tenis

Federera naštval sudí, že usvědčil jeho ženu Mirku. Ale s Wawrinkou nejsme nepřátelé, ujišťuje

20. listopadu 2014 06:58 - Lille

Incident dvou švýcarských tenisových hvězd Roger Federera a Stana Wawrinky ze sobotního semifinále Turnaje mistrů stále plní sportovní stránky medií po celé Evropě. Federer už v dějišti daviscupového finále v Lille připustil, že ho naštval rozhodčí Cedric Mourier, nicméně oba Švýcaři ujišťují, že vzájemné vztahy mají mezi sebou přátelské a sobotní rozmíška nebude mít na tažení za Salátovou mísou žádný vliv.

 

Pascal Rossignol, Reuters

Mourier, jenž rozhodoval mimořádně atraktivní duel dvou krajanů, v rozhovoru pro švýcarský web 20 Minutes potvrdil informaci, že Wawrinka si v koncovce třetí sady utkání opravdu stěžoval na Federerovu ženu Mirku, která se snažila soupeře svého manžela z hráčské lóže slovně rozhodit.

„Všiml jsem si, že Stan je rozčilený, když stál na stejné straně kurtu, kde seděl tým Rogera Federera. Ptal jsem se ho, co se stalo. A on odpověděl: Ona na mě mluví. Pak jsem zjistil, že je nazlobený kvůli Rogerově manželce," uvedl Mourier.

Jeho svědectví švýcarskou jedničku pořádně naštvalo. „Umpirový rozhodčí nesmí vůbec dávat rozhovory. To především. A je jedno, jestli zmiňuje moji ženu, nebo ne," rozčiloval se Federer.

Všechno je v pohodě

On i jeho reprezentační kolega si po sobotním utkání situaci rozebrali a oba tvrdí, že si vše vyříkali a jejich vztah kvůli nefér jednání manželky švýcarské jedničky nijak neutrpěl.

„Ano, po zápase jsme si promluvili. Všechno je kolem téhle situace naprosto v pohodě. Už jsme dost staří. Jak už jsem říkal, není mezi námi žádná nevraživost. Jsme kamarádi, rozhodně ne nepřátelé. Byl to jen trochu vyhrocený moment," mávl rukou Federer.

V podobném duchu mluvil v Lille i Wawrinka. „Takové maličkosti se stávají. Pro nás to ale není důležité. Už jsme si o tom promluvili hned po zápase, abychom se ujistili, že už to pro nás nebude téma," přitakával vítěz letošního Australian Open.

Federer, jenž k následnému finále proti Djokovičovi kvůli zranění zad ze sobotního tie breaku nenastoupil, se snažil celou debatu o rozpitvávané rozmíšce vtipně uzavřít. „Stan měl ten zápas ze stavu 5:3 ukončit a porazit mě. Já bych si neporanil záda a navíc bychom nemuseli tuhle situaci vůbec řešit," usmíval se rodák z Basileje.

roj, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • US Open 2018 - ženy
  • US Open 2018 - muži
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..