Rubriky:

Tenis

Šarapovová se stane první Ruskou v čele tenisového žebříčku

14. srpna 2005 13:21 - LOS ANGELES

Maria Šarapovová se 22. srpna stane první ruskou tenistkou v čele světového žebříčku. Definitivně o tom rozhodl fakt, že se dosavadní hráčka číslo jedna Lindsay Davenportová odhlásila z turnaje v Torontu, jenž začne příští týden. Američanka tak přijde o body, které v Torontu získala minulý rok, a klesne na druhé místo pořadí WTA.

Osmnáctiletá Šarapovová se tak dočká vysněné pozice o týden později a ne přímo vlastním přičiněním. Loňská wimbledonská vítězka by přeskočila Davenportovou již o tomto víkendu, pokud by postoupila alespoň do semifinále turnaje v Los Angeles. Kvůli zranění však musela odstoupit již před čtvrtfinále.

Rodačka ze Sibiře je na turnaj v Torontu přihlášená. O pozici jedničky by ji ale nepřipravilo ani to, kdyby se z něj stejně jako Davenportová odhlásila.

Vítězka deseti světových turnajů Šarapovová, jež většinu svého života prožila na Floridě, se tak stane patnáctou světovou jedničkou od roku 1975, kdy se pořadí zpracovává počítačem. Davenportová byla ve svém šestém a nejdelším "funkčním období" první hráčkou světa od 18. října loňského roku.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..