Rubriky:

Tenis

Ostudu jsme snad neudělali, tvrdí pokorně čeští tenisté po Hopman Cupu

8. ledna 2015 17:34 - Perth

Tak trochu zvláštní situace nastala na prestižním Hopman Cupu v australském Perthu. Čeští tenisté prohráli s USA obě úvodní dvouhry, ale pořád mohli v případě úspěchu ve smíšené čtyřhře vyhrát skupinu a postoupit do finále. Lucie Šafářová s Adamem Pavláskem však na favorizovaný tým Williamsová, Isner nestačili a na turnaji končí.

 

Jirka G. Novák, Sport.cz

Před čtvrtečním vzájemným duelem byli ve výhodnější pozici čeští tenisté, kteří oba předchozí zápasy vyhráli, zatímco Američané podlehli Kanadě. Mohli si tak dovolit luxus zápas celkově prohrát za předpokladu, že získají alespoň jeden bod z dvouher nebo čtyřhry. Pak by totiž oba týmy měly stejný počet bodů i vyhraných zápasů, ale v český prospěch by hrál vyšší počet vyhraných setů.

„S takovými spekulacemi jsme ale do toho zápasu určitě nešli. Chtěli jsme znovu vyhrát celkově a postoupit do finále," tvrdila Lucie Šafářová, která v úvodní dramatické dvouhře prohrála jen těsně se světovou jedničkou Serenou Williamsovou.

Adam Pavlásek v dalším utkání nestačil na amerického obra Johna Isnera, který jej zasypával dělovým servisem. Pořád ale žila naděje v podobě úspěchu ve čtyřhře. Ukázalo se ale, že americký pár není největším favoritem turnaje náhodou. Český tým porazil dvakrát 6:3.

Příjemně jsme překvapili, doufá Pavlásek

„Už před turnajem se dalo předpokládat, že Američané budou největšími aspiranty na vítězství v Hopman Cupu a že k postupu do finále je bude třeba porazit. To se nám bohužel nepovedlo, ale odehráli jsme s Adamem dobrý zápas," prohlásila po závěrečném vystoupení v Perthu Šafářová.

„Snad jsme ostudu neudělali," přidal se Adam Pavlásek. „Myslím, že jsme tady všechny snad příjemně překvapili. Odehráli jsme tři kvalitní zápasy a byli jsme blízko k postupu, což se od nás úplně neočekávalo," dodal tenista, jenž v Perthu zaskočil za zraněného Radka Štěpánka.

Teprve dvacetiletý rodák z Bílovce figuruje ve světovém žebříčku až ve třetí stovce a najednou stál na stejném kurtu s takovými jmény jako John Isner a Serena Williamsová. „Pro mě je to skvělý zážitek. A věřím, že mi tyhle zápasy hodně pomohou v další kariéře. To jsou zkušenosti k nezaplacení," dodal.

Po úspěšném vystoupení v Perthu se oba čeští tenisté přesunou na turnaj do Sydney a poté už je čeká Australian Open. Zatímco Pavlásek bude muset do kvalifikace, Šafářová už je veteránkou grandslamových turnajů. „Nedávám si pro Australian Open nějaké konkrétní cíle. Chci jít do turnaje zápas od zápasu a uvidí se, jak se mi bude dařit," tvrdí česká reprezentantka.

Jirka G. Novák (Perth), Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..