Nervy to trochu byly, přiznala Kvitová. Loňský šok s Thajkou neopakovala

Melbourne

Nasazené hráčky létaly o den dříve z kola jedna za druhou, Petru Kvitovou ovšem nic takového nepotkalo. Ve druhém setu proti Nizozemce Richel Hogenkampové se její tažení za postupem z úvodního dějství Australian Open lehce zbrzdilo, ale nakonec jí neunikl. Na rozdíl od minulého roku. Vyhnala tehdejší nezdar z hlavy?

Tenistka Petra Kvitová v utkání 1. kola Australian Open s Nizozemkou Richel Hogenkampovou.

„Byly to trochu nervy," připustila Kvitová po utkání se 138. hráčkou světa, že šlo i o souboj s vlastní psychikou. Ale osud jiných favoritek ji nepotkal. Nekončí, na rozdíl od loňska jde dál.

„Vím, jaké to pro ty hráčky je. Sama jsem to loni zažila, zůstává to v hlavě," připomněla po zápase česká semifinalistka z roku 2012. Teď zatím vyrovnala předloňský výkon - druhé kolo, v němž ale nečekaně neuspěla proti Britce Lauře Robsonové. Loni ji ještě dříve a ještě překvapivěji vyhnala z boje Luksika Kumkhumová z Thajska.

Servis se dařil hlavní v prvním setu

Tentokrát čtyřiadvacetiletá svěřenkyně trenéra Davida Kotyzy za hodinu a tři minuty zvítězila 6:1, 6:4. Povzbuzená titulem ze Sydney z minulého týdne do duelu vstoupila rázně a první sadu získala za 21 minut. „Dařil se servis, měla jsem zápas pod kontrolou," hodnotila.

Ve druhém setu sice šla do brejku, ale pak o servis přišla. „Podání nevycházelo, jak bych potřebovala. Měla jsem trochu problémy, nehrála jsem dost agresivně a jsem ráda, že jsem to nakonec zvládla," poznamenala dále Kvitová, která může zaútočit na pozici světové jedničky. Výhra ve finále je k tomu nezbytným předpokladem, dosavadní jednička  Serena Williamsová z USA by k tomu musela vypadnout ve čtvrtfinále a ruská dvojka Maria Šarapovová v semifinále.

Zatím je ale ve hře teprve třetí kolo, o které Kvitová bude hrát ve čtvrtek s Monou Barthelovou. Němku (43. v žebříčku) v obou dosavadních vzájemných zápasech porazila, naposledy při loňském Wimbledonu.