Rubriky:

Tenis

Tenistky už trénují před Fed Cupem v Kanadě. Plíškové připadá povrch příjemně rychlý

3. února 2015 17:42 - Québec/Praha

Česká tenistka Karolína Plíšková se ještě po prvních dvou trénincích v Kanadě necítí v ideální pohodě. Povrch v hale v Québecu před fedcupovým duelem 1. kola ale světové dvaadvacítce vyhovuje, míče pro ni příjemně vysoko vyskakují a věří, že se do víkendových bojů dostane do formy.

 

Rob Griffith, ČTK/AP

Tenistky si po příletu do Québecu poprvé zatrénovaly v pondělí a dnes dopoledne kanadského času testovaly tvrdý povrch podruhé. "Druhý trénink mi to přišlo trošku horší než včera, ale je pořád dost času, abych si na to zvykla a dostala se do pořádné formy," řekla Plíšková na facebooku českého fedcupového týmu. "Není potřeba hrát výborně v úterý, ale aby to mělo vzestupnou tendenci," podotkl kapitán Petr Pála.

Míče na dvorci poměrně vysoko odskakují, což Plíškové při jejím vzrůstu vyhovuje. "Nebudu muset chodit tolik do kolen, což se mi hodí, samozřejmě," poznamenala s úsměvem. Přes vysoké odskoky věří, že se bude opírat o svůj servis. "Myslím, že bude taky fungovat," dodala Plíšková, která loni nastřílela po světové jedničce Američance Sereně Williamsové nejvíce es na okruhu WTA a v letošní sezóně statistiku vede s 53 esy.

V pondělí trénovala Plíšková s dalším nováčkem týmu Denisou Allertovou, která si v reprezentačním dresu zahrála vůbec poprvé. "Nervy tam nebyly, šlo to normálně," řekla 91. hráčka světa, zatímco kapitán Petr Pála jí za zády ukázal jedničku. "Povrch je relativně dobrý. Není to takový mejdlo, hodně se to zastavuje a vyskakuje. Myslím si, že nám to bude vyhovovat. Máme ještě spoustu času potrénovat," doplnila Allertová.

Plíšková jedničkou týmu

Jasné je, že jedničkou týmu je Plíšková. O dvojce pro sobotní dvouhry rozhodne kapitán ve čtvrtek. "Sestavu, kdo bude hrát v sobotu, řeknu holkám po tréninku, nebo večer. Určitě bude hrát Karolína a potom uvidíme, jak to doplníme," řekl Pála. Vedle Plíškové a Allertové má k dispozici ještě Terezu Smitkovou a Lucii Hradeckou.

Některé tenistky mají zatím problém s časovým posunem. Třeba Hradecká se vzbudila v pět hodin ráno. "To je docela krutý, ale přijde mi, že jsem docela čerstvá," měla Hradecká přes brzký budíček dobrou náladu. "Mě se to netýká, naštěstí. Já spala od deseti večer do osmi do rána a cítím se výborně," řekla Plíšková.

V Kanadě je podle očekávání mrazivá zima. Ráno před tréninkem bylo na teploměru podle Hradecké 27 stupňů. "Mínus," zdůraznila, ale na sluníčku si dělala legraci, že je fajn, a sundávala si kapucu. "No, radši ne," řekla a rychle se znovu zahalila. "Hlavně, aby nikdo neonemocněl a nezranil se," přál si především kapitán Pála.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..