Rubriky:

Tenis

Berdychovi se kolena nerozklepou

23. září 2005 08:40 - LIBEREC

Nečekaná úloha připadla Tomáši Berdychovi. Ve dvaceti letech bude rodák z Valašského Meziříčí jedničkou českého tenisového týmu v boji o udržení v elitní skupině Davis cupu. Má nadmíru těžký úkol, musí zastoupit zraněného Jiřího Nováka. "Nemá smysl se nějak stresovat. Je to nová zkušenost," nepřipouštěl si Berdych starosti po losu, který ho poslal k pátečnímu utkání proti Haasovi.

"Pro mě je nejdůležitější, aby to vyšlo týmově a zachránili jsme se," tvrdil Berdych, který v Davisově poháru odehrál čtyři utkání s bilancí 2:2.  Porazil Thajce Udomchokeho v září před dvěma lety, loni prohrál před domácím publikem se Španělem Lopezem. Pak v boji o záchranu v Paraguayi porazil v pěti setech Delgada, letos podlehl v Argentině Coriovi.

Teď se představí poprvé od souboje se Španělskem doma. "Odehrál jsem řadu zápasů, mám víc zkušeností a jsem klidnější," mínil Berdych.  Nervozitou netrpí. "Do zápasu ještě zbývá dostatek času. Doufám, že kolena se mi nerozklepou," usmíval se.

Minimum zápasů v Davis cupu ve srovnání se soupeři ho neděsí. "Relativně jsem možná nezkušený, ale tady se to smazává. Je to specifická soutěž," přesvědčoval Berdych.  Z Němců se potkal jen s Haasem, před rokem mu na tvrdém povrchu podlehl. "Nemám co ztratit, budu hrát naplno," řekl 37. hráč žebříčku.

Radek Malina, Právo

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..