Rubriky:

Tenis

Živě

Novák: Cítím bolest, jako bych měl v patě jehlu

23. září 2005 09:22

Tenista Jiří Novák měl být hlavní hvězdou českého daviscupového týmu v zápase o udržení ve Světové skupině proti Německu. Nakonec ale bude utkání v Liberci přihlížet jen jako divák. Do bojů proti německému týmu jej nepustí zranění paty, které se za poslední dny vůbec nezlepšilo. Před pátečním startem Davisova poháru poskytl Novák rozhovor deníku Právo.

Kdy padlo definitivní rozhodnutí, že k souboji s Německem nenastoupíte ani do čtyřhry?
Během čtvrtečního rána. Už jsme o tom mluvili ve středu večer. Nejsem stoprocentně fit a hrát na šedesát či osmdesát procent světový tenis prostě nemohu. Ve čtvrtek jsem pětačtyřicet minut trénoval, ale prakticky z místa. Když jsem udělal prudší pohyb, bylo to špatné. Už delší dobu jsme věděli, že ve dvouhře to asi nepůjde, ale existovala šance na čtyřhru. Jenže jsem měl tréninkové manko a v dané situaci bych týmu nepomohl. Vůči klukům by to nebylo fér.

Vrtaly vám v hlavě pochybnosti?
Neměl jsem nic vyřešeného do poslední chvíle. Hodně mi na tom záleželo. Je to pro mě nová role, nový pocit, ale nebudu se hnát do týmu jen proto, že jsem Novák. Vážně jsem nebyl schopný hrát.

Jaký je aktuální stav zraněné paty na pravé noze?
Cítím to i při chůzi. Ale ještě před dvěma týdny jsem nemohl ani chodit. Od té doby se můj stav hodně zlepšil. Fyzioterapeut Pavel Kolář pro můj start udělal maximum, já taky. Když jdu ze špičky, není to zlé. Ale v okamžiku, kdy dobržďuji nebo se sklouznu, tak cítím bolest, jako kdybych měl v patě jehlu.

Budete muset vynechat celý zbytek sezóny? Půjdete na operaci?
Nechci to specifikovat. Může se to stát, ale doufám, že nebude nutná. Už jsem odhlásil turnaj ve Vietnamu, kde jsem měl hrát po Davis cupu. Léčení je spíše otázka klidu a vhodné terapie. Operace je až nejposlednější varianta.

Jak budete zápas snášet v roli fanouška?
Je to hodně nevděčná role. Budu se snažit klukům poradit, protože jsem toho s nimi hodně zažil. A také budu křičet a povzbuzovat, co mi hlasivky dovolí.

Kdy jste naposledy vynechal celé utkání Davisova poháru?
V sedmadevadesátém, když mě skolily horečky. Jinak jsem nikdy nechyběl.

Radek Malina, Právo

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.

Podsekce:

     
  • Fed Cup 2019
  • AO - dvouhra žen
  • AO - dvouhra mužů

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..