Rubriky:

Tenis

Živě

Českou éru budou chtít na podzim ukončit Rusky. Dorazí i Šarapovová?

20. dubna 2015 08:23 - Ostrava

Na začátku devadesátých let ovládaly ženskou týmovou soutěž tenistky Španělska, před pár lety se v souvislosti s Fed Cupem mluvilo o ruské síle, pak přišly na řadu Italky. Od roku 2011 je ale synonymem soubojů o stříbrnou trofej tým Petra Pály.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Tři účasti ve finále, tři triumfy. Před čtyřmi lety završila Petra Kvitová v poloprázdném moskevském komplexu svou životní sezónu, během níž poprvé ovládla Wimbledon a stala se vítězkou Turnaje mistryň. V Praze 2012 si o místo na výsluní řekla v duelu se Srbskem Lucie Šafářová a loňský závěr tenisové sezóny vybrousil v O2 areně skvělý zápas Kvitové s Němkou Kerberovou.

„Posledních pět let je neuvěřitelných. Jsem ráda, že máme takovou éru, je to něco unikátního, co se už třeba nemusí nikdy opakovat," tvrdila Kvitová. Za českými úspěchy je výkonnostně silný tým, který je navíc rád pohromadě. „Všechny rády reprezentujeme a jsme týmové hráčky, A když se daří, tak to jde všecko líp," doplnila nejlepší Češka.

Nakonec jí udělalo radost, že Němky v neděli nedotáhly obrat v Soči a letošní finále se tak bude hrát 14. a 15. listopadu na domácí půdě, s největší pravděpodobností v Praze „Chtěla jsem nastoupit před našimi fanoušky, takže jsem preferovala Rusko," řekla Kvitová.

Přijede Šarapovová?

Finálové soupeřky českých tenistek vyhrály trofej naposledy v roce 2008, a pokud přijede i světová dvojka Maria Šarapovová, bude to tvrdý ořech k rozlousknutí. „V první desítce je i Makarovová, dobře hraje taky Kuzněcovová," připomněl kapitán Pála.

Ve spojení s davy ruských fanoušků by to mohl být pěkně vyostřený souboj. „Ale je před námi sedm měsíců, za tu dobu se toho může tolik stát," povzdechl si český kapitán. Svůj největší trumf bude každopádně bedlivě sledovat. „Petra je výborná do party, skvěle vychází s ostatními a k tomu všechno vyhrává. Byl by fajn zase vyhrát doma. Už nikdo nikam nespěchá a oslavy jsou intenzivnější," zasnil se Pála.

Marek Burkert, Sport.cz, Právo

Porazí české tenistky ve finále Rusko a získají znovu Fed Cup?

Zrušit


Podsekce:

     
  • Fed Cup 2019
  • AO - dvouhra žen
  • AO - dvouhra mužů

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..