Rubriky:

Tenis

Del Potra čeká třetí operace zápěstí a další nucená pauza

15. června 2015 18:26 - Buenos Aires

Argentinský tenista Juan Martín del Potro musí kvůli neustávajícím problémům s levým zápěstím na třetí operaci. Někdejší čtvrtý hráč světového žebříčku, jenž má potíže už od loňského roku a letos nastoupil jen na dvou turnajích, na twitteru oznámil, že zákrok podstoupí ve čtvrtek v USA.

 

Facebook

"Poohlížel jsem se po alternativních možnostech léčby a vyžádal jsem si i další názory. Závěr byl ale vždycky stejný: pokud chci ještě někdy hrát tenis, operaci se nevyhnu," řekl Del Potro, jenž se v žebříčku ATP propadl do šesté stovky, ve videovzkazu fanouškům.

Kariéru šampióna US Open z roku 2009 brzdí problémy s levou rukou od roku 2012, operaci pravého zápěstí podstoupil už v roce 2010. Potíže s levým zápěstím se pokusil chirurgicky vyřešit poprvé vloni v březnu a ve zbytku sezóny už se na kurty nevrátil. Letos v lednu nastoupil v Sydney, další program ale opět zrušil a podrobil se druhému zákroku. Po rekonvalescenci odehrál jedno kolo na březnovém podniku v Miami a od té doby znovu nehrál.

Další operace a nucená pauza Del Potra hodně sebrala. Ve vzkazu hovoří o tom, že prožívá smutné a temné dny a nevidí světlo na konci tunelu. "Nechci s tenisem bojovat, nechci sport nenávidět," řekl s tím, že stále sní o tom, jak se jednou zcela zdravý na kurty vrátí.

ČTK

Zrušit


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..