Australský tenista Hewitt dostal divokou kartu na Wimbledon

Londýn

Wimbledonský vítěz z roku 2002 Lleyton Hewitt se představí na třetím grandslamovém turnaji sezóny i v letošním roce, přestože se ve světovém žebříčku propadl až do druhé stovky. Australan dnes od pořadatelů získal jednu z divokých karet.

Australský tenista Leyton Hewitt bude hrát ve Wimbledonu i letos.

Čtyřiatřicetiletý bývalý první hráč světa, jenž hodlá příští rok po Australian Open ukončit před domácími fanoušky kariéru, vyhrál letos pouze jeden zápas a v pořadí ATP kles na 117. místo.

Další divokou kartu do mužské dvouhry získal Francouz Nicolas Mahut, který minulý týden na trávě v Hertogenboschi vybojoval třetí titul v kariéře a třetí na tomto povrchu.

Pořadatelé pozvali do hlavní soutěže i tři britské tenisty a dvě tenistky, další divoké karty dostaly Estonka Anett Kontaveitová a Jelena Ostapenková z Lotyšska. Zbývající volné karty udělí těsně před začátkem turnaje, který v londýnském All England Clubu začne 29. června.