Rubriky:

Tenis

Přežila jsem smrt, ulevilo se Šafářové. Strýcové nepomohl ani Voráček

30. června 2015 00:22 - Londýn

Na Roland Garros Lucie Šafářová zvládla obtížné první kolo a pak si zahrála finále. V pondělí na trávě ve Wimbledonu vybojovala téměř ztracený zápas a nezlobila by se, kdyby i v Londýně nakonec zazářila.

 

Alastair Grant, ČTK/AP

"Hlavně jsem ráda, že jsem vyhrála," oddechla si Šafářová po vydřeném vítězství nad Američankou Alison Riskeovou, s kterou byla tři míče od porážky.

Ve druhém setu Američanka podávala za stavu 5:4 na vítězství, ale v tu chvíli zahrála Šafářová do té doby nejlépe a zápas otočila. "Bylo tam ale dost chyb. S hráčkou z Top 10 bych je asi nemohla udělat, ale bylo tam i spoustu dobrých věcí. Radši bych se viděla hrát v dalších kolech líp, ale jsem ráda za postup," řekla.

V Paříži na úvod porazila ve dvou tie-breacích Rusku Anastasii Pavljučenkovovou a odrazila se k jízdě do svého premiérového grandslamového finále ve dvouhře. Měřeno obtížností 1. kola, tak by nyní po duelu s Riskeovou měla Wimbledon vyhrát. "Kéž by," rozesmála se Šafářová a dodala: "Když člověk zvládne těžké 1. kolo, přežije takovou skoro smrt, tak to většinou nakopne. Snad to bude i v tomto případě."

Čeští fanoušci potěšili

Na konci zápasu rozhodla i kondice. Šafářová vypadala fyzicky v pohodě, na druhé straně Američanku chytaly křeče. "Mám za sebou spoustu zápasů a s nimi roste i kondice. Měla jsem i výbornou přípravu na Floridě, kde jsme toho spoustu naběhali a namakali. Jsem ráda, že jsem hlavně zdravá," řekla Šafářová.

Zpočátku utkání netrefovala míče čistě a občas stála u úderů příliš blízko. Důvodem byly nepravidelné odskoky na trávě. "Člověk s tím musí počítat a musí se s tím poprat. Je to prostě tráva. Je to velký rozdíl a není to jednoduché," uvedla.

V hledišti kurtu číslo dvě se na podporu loňské semifinalistky v All England Clubu Šafářové ozývalo hodně českých hlasů. "To bylo moc fajn," pochvalovala si tenistka. A všimla si, že podobně jako na zápasu Karolíny Plíškové seděl v hledišti hokejista Jakub Voráček. "Byl tam s maminkou a tatínkem, to bylo příjemné," řekla.

Bonus si užila Sloane

Voráček už obrat Šafářové v utkání neviděl. Přešel na centrální dvorec, kde sledoval prohru Barbory Strýcové se Sloane Stephensovou z USA.

Strýcová na začátku dne nevěděla, na jakém bude hrát dvorci, jen to, že její zápas bude v podvečer. Vzhledem k rychlým předchozím utkáním se dostala na centrkurt. "Je super hrát ve Wimbledonu na centráku, ale chtělo by to tam vyhrát. Ten bonus si užila Sloane," řekla Strýcová, která po dobrém začátku na soupeřku nestačila.

Na jednom z nejslavnějších tenisových kurtů světa si Strýcová zahrála poprvé loni při prohře ve čtvrtfinále s Petrou Kvitovou. "Je to ohromné. Když tam přijdu, tak na mě foukne atmosféra a historie turnaje. Je to úžasné a nejvíc, co je v tenisu. Opticky to je zvětšený, ale ten kurt je úžasný a hraje se na něm skvěle," řekla.

ČTK

Zrušit


Podsekce:

       
  • US Open 2017 - muži
  • US Open 2017 - ženy
  • Davis Cup 2017
  • Fed Cup 2017

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..