Rubriky:

Tenis

Tenisté budou hrát daviscupovou baráž s Indií v Dillí

30. července 2015 11:51 - Dillí

Čeští tenisté budou hrát s Indií o udržení ve Světové skupině Davisova poháru v Dillí. Na přání domácích hráčů bude barážový zápas 18. až 20. září hostit tenisový komplex Rádže Kumára Khánny.

 

Henry Browne, Reuters

Somdev Devvarman, Yuki Bhambri a Rohan Bopanna dali přednost Dillí před druhou možností, kterou bylo Puné. "Tam létají míče rychleji, což by sedělo Čechům, kteří výborně podávají. My jsme chtěli dát výhodu našim hráčům. Bude to těžký zápas, proto jsme vybrali dějiště podle nich," řekl předseda bengálské tenisové asociace Hironmoj Čatterdží listu Times of India.

Nejvýše postavený indický tenista ve dvouhře Devvarman (147. místo v pořadí ATP) si drží na pomalých kurtech areálu v Dillí neporazitelnost. V roce 2010 na zdejším tvrdém povrchu vybojoval zlatou medaili na Hrách Commonwealthu a také získal dva tituly na challengerech.

Český tým bude hrát baráž po čtyřech letech. Daviscupoví šampioni z let 2012 a 2013 prohráli v březnu v Ostravě v oslabené sestavě bez Tomáše Berdycha a Radka Štěpánka s Austrálií 2:3. Berdych i Štěpánek, který se vrací po zranění, by měli být pro zápas v Indii k dispozici, stejně jako Jiří Veselý a Lukáš Rosol.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..