Rubriky:

Tenis

Šarapovová žaluje filmaře za poškození pověsti

24. listopadu 2005 15:59 - FORT LAUDERDALE

Ruská tenistka Maria Šarapovová se rozhodla podat žalobu na floridskou produkční společnost Byzantium Productions. Ta produkovala výrobu filmového dokumentu o vzestupu ruského ženského tenisu a Šarapovové se nelíbí, že byla zobrazena ve filmu bez jejího svolení a navíc tvrdí, že byla poškozena její pověst. Žalobou se bude zabývat soud ve floridském Fort Lauderdale.

Filmový dokument s názvem "Annina Armáda: Co je za vzestupem ruského ženského tenisu" pojednává o úspěších ruských tenistek a mapuje jeho vývoj. První část názvu odkazuje na bývalou hráčku Annu Kurnikovovou, dokument už byl v květnu tohoto roku vydán i na nosičích DVD a byl odvysílán v televizními společnostmi v USA i Rusku.

Dokument začal být natáčen už v roce 2003 a hlavním iniciátorem projektu byl bývalý sportovní redaktor deníku Moscow Times Philip C. Johnston, v současnosti prezident produkční společnosti Byzantium. Ve filmu jsou mimojiné zpovídány tenisové legendy Martina Navrátilová, Billie Jean Kingová, nebo Chris Evertová a v historické části se mimojiné dozvíte, že velkým milovníkem tenisu a prvním prezidentem moskevského klubu byl i slavný spisovatel Lev Tolstoj.

Celebrity jsou v každém dokumentu

Krátce po odvysílání dokumentu se ale na Byzantium obrátili právníci marketingové společnosti IMG, která zastupuje Šarapovovou, s tím, že v dokumentu zneužili jméno jejich klientky. Co konkrétně se jim nebo samotné hráčce nelíbilo, však nedeklarovali.

"V této zemi máme nepopiratelná práva vyrábět dokumenty o současném dění, osobnostech, nebo zajímavostech. Je logické, že takové dokumenty často zobrazují celebrity," komentoval jejich nařčení právník společnosti Byzantium Martin Reeder.

Osmnáctiletá Maria Šarapovová je momentálně nejlepší ruskou tenistkou a jednou z nejlepších hráček na světě. Loni se jako první Ruska stala vítězkou slavného Wimbledonu a letos vystoupala až na první příčku světového žebříčku. Momentálně ji v žebříčku WTA patří čtvrtá příčka.

grg, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tenis

Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..